Materiały dla drużyn

Druhno! Druhu!

Ten dział został stworzony, by ułatwić Ci promocję Twojego środowiska. Poniżej znajdziesz przekierowania do miejsc, skąd możesz pobrać gotowe grafiki, wzory dokumentów czy potrzebne logo, a także oficjalną czcionkę ZHP oraz zapoznać się z identyfikacją wizualną ZHP.

Budowanie dobrego wizerunku ZHP to nasza wspólna praca dlatego pamiętaj:

• zawsze stosuj elementy zgodne z identyfikacją wizualną ZHP
  • dbaj o jakość publikowanych materiałów
  • jeżeli nie jesteś czegoś pewny- zawsze możesz zapytać

Prosimy nie dokonywać w nich żadnych przeróbek, które ewidentnie zmienią charakter materiałów (tj. wycinanie fragmentów grafik, dodawanie czy przestawianie elementów) oraz używać ich zgodnie z ich przeznaczeniem.

Jeżeli czegoś potrzebujesz, masz pytanie, potrzebujesz pomocy, konsultacji - pisz na zpi@bialystok.zhp.pl

Repozytorium ZHP - tam znajdziecie wszelkie materiały (np. identyfikator ZHP, logo metodyk, materiały promocyjne związane z konkretnymi wydarzeniami przygotowane przez Główną Kwaterę itp).

Katalog Identyfikacji Wizualnej ZHP - dokument przygotowany przez Główną Kwaterę, głównie dla osób zajmujacych się tworzeniem grafik, gdzie dokładnie opisane zostało, jak korzystać z różnych elementów składających się na Markę ZHP (np. logo, identyfikator ZHP, kolory itp).

Motyw graficzny - tzw. białe ramki, motyw obowiązujący w naszej organizacji od czerwca 2020. Wszelkie grafiki udostępniane w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram itp) powinny wyglądać zgodnie z aktualnym motywem.

Model Marki ZHP - celem tego dokumentu jest przedstawienie architektury komunikacji, celów oraz sposobu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej ZHP. Dokument ma służyć też jako wskazówki do budowania skutecznej i trwałej relacji z otoczeniem na każdym poziomie organizacji: drużyny, hufca, chorągwi, Głównej Kwatery ZHP.

Zasady pisowni w ZHP - jak poprawnie pisać nazwy związane z ZHP.

Zdjęcia stockowe - katalog zdjęć szczebla centralnego, stworzone przez harcerzy i instruktorów ZHP, które można wykorzystywać w materiałach oraz przy tworzeniu grafik (grafiki: zalecamy jednak wykorzystywać zdjęcia członków swoich jednostek). Pamiętaj o podpisaniu autora zdjęć!

NABÓR

Internetowe programy graficzne pomocne w przygotowaniu materiałów:

Przy tworzeniu grafik przy wykorzystaniu tzw. białych ramek, zalecamy używanie programów graficznych - np. Gimp, Inkscape itp.