Warunki

fot. Michał Majtas

ZAKWATEROWANIE:

Namioty harcerskie:

Uczestnicy mają możliwość zakwaterowania w namiotach typu "dziesiątka". Każdy namiot wyposażony jest w drewnianą podłogę, półkę oraz łóżka polowe (kanadyjki) z materacem i dwoma kocami. Na terenie bazy wyznaczonych jest pięć podobozów. Każdy z nich składa się z pięciu namiotów. Jeden podobóz przeznaczony jest na ok 35 osób (6-7 osób w jednym namiocie). Baza zapewnia sprzęt przeciwpożarowy, który znajduje się przy każdym podobozie.

Domki letniskowe:

Na terenie bazy znajdują się także dwa domki letniskowe. W jednym z nich zakwaterowana jest obsługa bazy: komendant bazy, panie kucharki oraz ratownik medyczny. Drugi domek przeznaczony jest kadrze wypoczynku, który pomieści ok 16 osób. Każdy domek podzielony jest na trzy/cztery pokoje, w którym znajdują się łóżka polowe oraz regały. Łóżko wyposażone jest w materac oraz dwa koce. W domkach jest światło oraz dostęp do gniazdek elektrycznych.

WYŻYWIENIE:

W jednym z budynków znajduje się stołówka z w pełni wyposażoną kuchnią, która pomieści 50 – 70 osób. Naczynia i sztućce są na wyposażeniu bazy. Zapewniamy trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) oraz II śniadanie lub podwieczorek. Jesteśmy w stanie przygotować diety specjalne takie jak: wegetariańska, wegańska, bezglutenowa i bezmleczna. Baza ma dostęp do wody zdatnej do picia.

SANITARIATY:

Na terenie bazy znajduje się budynek z prysznicami oraz umywalkami. Dostępne są cztery prysznice damskie oraz cztery prysznice męskie. Baza wyposażona jest także w dwa kontenery z toaletami. Dostępne są cztery toalety damskie oraz cztery męskie.

Dodatkowo baza zapewnia:

• worki na śmieci,
  • papier toaletowy,
  • mydło do rąk,
  • płyn do dezynfekcji
  • sprzęt do sprzątania (szczotki do zamiatania, mopy, ściereczki),
  • środki czystości.

MIEJSCA I UDOGODNIENIA PROGRAMOWE:

• Sala kominkowa, którą można wykorzystać w niepogodę.
  • Drewniana altana, znajdująca się przed stołówką.
  • Boisko do siatkówki i piłki nożnej.
  • Plac zabaw.
  • Basen.
  • Krąg ogniskowy. Na terenie i wokół bazy na pewno znajdziecie drewno na ogniska.
  • Zadaszona drewniana scena.
  • Duży teren leśny.

KADRA:

Baza zapewnia obsługę gospodarczą. Podczas trwania Harcerskiej Akcji Letniej do dyspozycji jest komendant bazy, który dba o prawidłowe funkcjonowanie bazy. Nad zdrowiem obozujących czuwa pracownik medyczny (ratownik medyczny lub pielęgniarka). Zapewniamy również obsługę kuchni.

EWAKUACJA:

Na początku wypoczynku obsługa gospodarcza pomaga zorganizować próbną ewakuację w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń. Przedstawia zasady bezpieczeństwa oraz postępowania obowiązujące na terenie bazy.