fot. Michał Majtas
PROPOZYCJE ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH W OKOLICACH:
TROSZKĘ DALSZE WYCIECZKI:
Pobyt w Borkach dostarcza uczestnikom wiele przygód i pozytywnych wrażeń, przez co z chęcią wracają tam przy okazji kolejnych wyjazdów. Codzienna styczność z pięknem natury pozwala na oderwanie się od ówczesnego problemu cyfryzacji społeczeństwa, a młodzież odkrywa alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu wraz z przyjaciółmi.
Cudowna leśna okolica sprzyja pieszym wędrówkom. Można udać się m.in. do Królowego Mostu, gdzie rozgrywała się wszystkim znana komedia „U Pana Boga za piecem”. Kolejną wędrówkę można obrać w kierunku Kopnej Góry, tam znajdziecie Arboretum oraz wieżę widokową, z której widać naszą bazę. Dla miłośników przyrody ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć, są Kładka Wyżary oraz Rezerwat przyrody Stara Dębina.
W okolicach bazy rozciągają się liczne szlaki turystyczne: Napoleoński, Śladami Powstańców Styczniowych oraz rezerwatu przyrody Bahno. Zwiedzając te miejsca, można nacieszyć swoje oczy niecodziennymi widokami oraz usłyszeć śpiew ptaków.
Rzeka Supraśl idealnie nadaje się na spływy kajakowe. Supraśl jest też miejscem pełnych atrakcji w centrum, takich jak dom tkaczy, muzeum ikon, wioska indiańska czy kolejka bajkowa. Niedaleko Supraśla można przy okazji zwiedzić Silvarium w Poczopku – jest to wyjątkowy park leśny z malowniczymi mostkami nad rzeczką i stawem. Atrakcją Silvarium jest również Park Megalitów, czyli potężne głazy narzutowe ułożone w ciekawy sposób.
Na wycieczkę zapraszamy również do Michałowa, gdzie znajduje się pływalnia. Na tworzenie własnych mydełek i inne atrakcje zapraszamy do “Domu Ludowego w Michałowie”. Skorzystać również można z warsztatów plastycznych w Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu.
Warto też odwiedzić stolicę województwa podlaskiego – Białystok. Tam na pewno znajdziecie różnorodnych atrakcje, takie jak Pałac Branickich, Epi-Centrum Nauki, uroczy rynek z ratuszem, Teatr Lalek, uniwersyteckie Obserwatorium Astronomiczne, rolkowisko i wiele, wiele innych. By cofnąć się w prehistorię, polecamy wybrać się na wycieczkę do Parku dinozaurów w Jurowcach (niedaleko Białegostoku), a przy okazji zapoznać się z ofertą Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, by poznać lepiej historię podlasia, tradycyjne stroje i zwyczaje oraz życie na wsi.
Będąc w województwie podlaskim, warto udać się na dłuższą wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego, aby móc zobaczyć sławnego żubra i inne zwierzęta zamieszkujące podlaską puszczę, a także skorzystać z przejazdu kolejką wąskotorową. Jeśli wolicie wodne klimaty, można udać się do Augustowa, gdzie znajdziecie mnóstwo atrakcji wodnych.
Na Podlasiu także można zobaczyć zamek, a zdecydowanie wart zobaczenia jest odrestaurowany Zamek Królewski w Tykocinie, którego pracownicy oprowadzą Was po wszystkich jego zakątkach. Po zwiedzaniu polecamy spacer brukowanymi uliczkami wokół rynku.