Informacje bieżące

Hufcowa KSI prosi wszystkich chętnych do spotkania, o zgłaszanie się w tej sprawie drogą e-mail ksi@bialystok.zhp.pl lub na dyżurze Komisji. Na podany adres można również wysyłać wszelkiego rodzaju wątpliwości i zapytania. Na wszystkie listy na pewno odpowiemy.

***

Hufcowa KSI przypomina, że zgodnie z regulaminem KSI osoby, które chcą zamknąć bądź otworzyć stopień instruktorski, zobowiązane są do WYSŁANIA DROGĄ MAILOWĄ (ksi@bialystok.zhp.pl) DOKUMENTACJI SWOJEJ PRÓBY BĄDŹ UZUPEŁNIONEJ KARTY PRÓBY PRZYNAJMNIEJ NA 7 DNI PRZED POSIEDZENIEM KOMISJI!!!

Jednocześnie osoby te powinny potwierdzić swoją obecność na posiedzeniu KSI. W przypadku nie dostarczenia dokumentacji w wyznaczonym terminie i nie potwierdzenia swojej obecności KSI może daną osobę wykreślić z listy. Jeżeli osoby nie dostosują się do wymogów regulaminu nie zostaną przyjęte na posiedzeniu komisji.

***

Aby zamknąć stopnień przewodnika dokumentacja powinna zawierać:

• stronę tytułową zawierającą imię i nazwisko, stopień jakiego próba dotyczy,
  • kartę próby z potwierdzeniami zrealizowanych zadań,
  • opinię namiestnika,
  • opinię opiekuna próby
  • dyplom ukończenia kursu przewodnikowskiego,
  • dyplom ukończenia 15 - godzinnego kursu pierwszej pomocy,
  • ukończone warsztaty z wybranej metodyki (w której pracuje drużyna)
  • sprawozdanie z realizacji próby,
  • dokumentację zrealizowanych zadań
  • konspekty i materiały metodyczne

Aby zamknąć stopnień podharcmistrza dokumentacja powinna zawierać:

• stronę tytułową zawierającą imię i nazwisko, stopień jakiego próba dotyczy,
  • kartę próby z potwierdzeniami zrealizowanych zadań,
  • opinię komendanta hufca
  • opinię opiekuna próby,
  • dyplom ukończenia kursu podharcmistrzowskiego,
  • napisany projekt na dofinansowanie dowolnej inicjatywy,
  • sprawozdanie z realizacji próby – własna ocena jej realizacji,
  • dokumentację zrealizowanych zadań
  • konspekty i materiały metodyczne

Opiekunie próby pamiętaj o:

• zorganizowaniu zobowiązania instruktorskiego w ciągu 3 miesięcy od pojawienia się rozkazu z pozytywnym zamknięciem próby,
  • poinformowaniu KSI o terminie zobowiązania instruktorskiego poprzez formularz

O czym należy pamiętać zamykając stopień instruktorski:

1. Zapisaniu się na komisję w terminie, w którym będziesz miał/miała pewność, że wszystkie zadania będą zrealizowane. Jeżeli nie możesz przyjść na komisję w wyznaczonym terminie, skontaktuj się z nami drogą mailową, byśmy mogli na twoje miejsce zaprosić inną osobę.

2. Przesłaniu drogą mailową (ksi@bialystok.zhp.pl) zeskanowanej kompletnej dokumentacji ostatecznie na 7 dni przed wyznaczonym posiedzeniem. Jeżeli nie zostanie ona dosłana w tym terminie, zgodnie z informacją w terminarzu prób nie wpisujemy takiej osoby na posiedzenia przez kolejne 3 miesiące.

3. Na posiedzenie KSI należy przynieść ze sobą oryginał karty próby z wszystkimi podpisanymi zadaniami, opinią opiekuna próby oraz namiestnika i 1 zdjęcie legitymacyjne.

Przypominamy, że otwarcie jak i zamknięcie próby na stopień jest spotkaniem instruktorskim i zarówno opiekun jak i podopieczny na spotkanie z KSI powinni przyjść w regulaminowym umundurowaniu.