Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

V Rajd św. Jerzego

05.032015Zapraszamy zuchy i harcerzy na  Rajd św. Jerzego, który odbędzie się w sobotę 25.04.2015r.  Patronat honorowy nad rajdem objął Prezydent Białegostoku.Trasa Ziemi Mielnickiej - dla zuchów
Start: godz. 9:30, pomnik Psa Kawelina


Dżelal el Dina - przywódca tatarski został uwięziony. Św. Jerzy podjął się próby uwolnienia go, ale potrzebuje pomocy. Strażników można przekupić, lecz trzeba zebrać odpowiedni ekwipunek. Uczestnicy na punktach kontrolnych spotkają tatarów, od których dowiedzą się o kulturze i tradycjach. W zamian za pomoc otrzymają części do ekwipunku – charakterystyczne przedmioty i potrawy tatarskie.

Trasa Ziemi Drohickiej - dla harcerzy
Start: godz. 9:00, Teatr Węgierki


Jest rok 1887, tuż przed wydaniem książki z podstawami języka esperanto, która zniknęła. W jednej z białostockich kamienic spotyka się Ludwik Zamenhof, Jakub Szapiro i św. Jerzy. Debatują nad złodziejem książki. Uczestnicy odwiedzając miejsca na szlaku poznawać będą język i kulturę Esperanto, a także postać Ludwika Zamenhofa i Jakuba Szapiro. Zadania wykonywane na punktach kontrolnych przybliżą uczestników do wskazania złodzieja książki.

Trasa Ziemi Bielskiej - dla harcerzy starszych
Start: godz. 8:30, Pomnik Zamenhofa


Uczestnicy przeniosą się w zamierzchłe czasy, kiedy Białystok tłumnie zamieszkiwali Żydzi. Odwiedzając miejsca związane z nimi będą mieli okazję zgłębić ich kulturę i tradycje, a także poznać charakterystyczne potrawy.
W świat ten zabierze ich św. Jerzy, który będzie potrzebował pomocy przy rozwiązaniu zagadki zaginionych symboli. Tajemnicze postacie, magiczne przedmioty i wskazówki ukryte w mieście na pewno pomogą uczestnikom. Jednak będą musieli wykazać się sprytem, wiedzą i umiejętnością obserwacji otoczenia.

Na zgłoszenia i wpłaty (9zł) czekamy do 08.04.2015r. (środa) w biurze hufca.

Akt komendacji rodu

Regulamin


33 BSDHiZ "Jagiellonowie"

 

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku


Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca