V Rajd św. Jerzego

05.032015

Zapraszamy zuchy i harcerzy na  Rajd św. Jerzego, który odbędzie się w sobotę 25.04.2015r.  Patronat honorowy nad rajdem objął Prezydent Białegostoku.

Trasa Ziemi Mielnickiej - dla zuchów
Start: godz. 9:30, pomnik Psa Kawelina

Dżelal el Dina - przywódca tatarski został uwięziony. Św. Jerzy podjął się próby uwolnienia go, ale potrzebuje pomocy. Strażników można przekupić, lecz trzeba zebrać odpowiedni ekwipunek. Uczestnicy na punktach kontrolnych spotkają tatarów, od których dowiedzą się o kulturze i tradycjach. W zamian za pomoc otrzymają części do ekwipunku – charakterystyczne przedmioty i potrawy tatarskie.

Trasa Ziemi Drohickiej - dla harcerzy
Start: godz. 9:00, Teatr Węgierki

Jest rok 1887, tuż przed wydaniem książki z podstawami języka esperanto, która zniknęła. W jednej z białostockich kamienic spotyka się Ludwik Zamenhof, Jakub Szapiro i św. Jerzy. Debatują nad złodziejem książki. Uczestnicy odwiedzając miejsca na szlaku poznawać będą język i kulturę Esperanto, a także postać Ludwika Zamenhofa i Jakuba Szapiro. Zadania wykonywane na punktach kontrolnych przybliżą uczestników do wskazania złodzieja książki.

Trasa Ziemi Bielskiej - dla harcerzy starszych
Start: godz. 8:30, Pomnik Zamenhofa

Uczestnicy przeniosą się w zamierzchłe czasy, kiedy Białystok tłumnie zamieszkiwali Żydzi. Odwiedzając miejsca związane z nimi będą mieli okazję zgłębić ich kulturę i tradycje, a także poznać charakterystyczne potrawy.
W świat ten zabierze ich św. Jerzy, który będzie potrzebował pomocy przy rozwiązaniu zagadki zaginionych symboli. Tajemnicze postacie, magiczne przedmioty i wskazówki ukryte w mieście na pewno pomogą uczestnikom. Jednak będą musieli wykazać się sprytem, wiedzą i umiejętnością obserwacji otoczenia.

Na zgłoszenia i wpłaty (9zł) czekamy do 08.04.2015r. (środa) w biurze hufca.

Akt komendacji rodu

33 BSDHiZ "Jagiellonowie"