Rok regionów

13.102011

1 września 2011 r. ruszył Rok Regionów w ZHP - propozycja programowa na rok 2011/2012, której tematem przewodnim jest odkrywanie i pielęgnowanie tożsamości regionalnej. Jest skierowana do gromad zuchowych, drużyn harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych, kręgów instruktorskich, akademickich i starszyzny oraz szczepów i związków drużyn.

Autorami propozycji programowej są w większości instruktorzy Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, a sam "Rok Regionów" powstał na motywach zadania grunwaldzkiego "Pan chyba nie z tej ziemi..."
Szczegółowe informacje na stronie www.zhp.pl w  zakładce "O Roku Regionów".

Nie przegap terminu!..
.• do 31 października 2011 r. jest czas na zgłoszenie udziału w Roku Regionów (same zadania, w tym zwłaszcza gry miejskie w ramach konkursu CEO „Graj w dziedzictwo”, można realizować już przed upływem terminu zgłoszeń),
• od 1 listopada 2011 r. do 28 lutego 2012 r. można składać meldunki z kroku 1 każdej akcji (działania wewnątrz zespołu/drużyny/kręgu/szczepu – zdobywanie informacji),
• od 1 listopada 2011 r. do 31 sierpnia 2012 r. można składać meldunki z kroku 2 każdej akcji (kampania świadomościowa),
• w dniach 10-15 lipca 2012 r. odbędzie się Festiwal Regionów w ramach Zlotu Grunwaldzkiego 2012,
31 sierpnia 2012 r. kończy się Rok Regionów,
1 października 2012 r. zostaną ogłoszone wyniki współzawodnictwa o miana Regionu Roku i Drużyny Roku Regionów.

źródło informacji strona www.zhp.pl