Migracja kont @zhp.net.pl

11.042015

W związku ze zbliżającą się migracją kont @zhp.net.pl do Office 365 każdy użytkownik dostanie maila z hasłem startowym, które będzie służyło do pierwszego zalogowania się na nową platformę.

Logowanie do Office 365 będzie możliwe poprzez stronę: http://portal.office.com

Po pierwszym logowaniu zostaniemy poproszeni o ponowne podanie hasła startowego oraz utworzenie nowego (własnego) hasła, którego będziemy używać na codzień.

Nowe hasło nie wpłynie na proces migracji i będziemy mogli korzystać ze wszystkich usług Office 365 (wysyłanie poczty - od 17 kwietnia).

Nie zmieniajmy hasła na swoim koncie Google - do zakończenia migracji hasłem musi pozostać hasło startowe, które dostaniecie w mailu.

Od 14 kwietnia 2015 r. będziemy mogli zalogować się na swoje konto w Office 365.

Od 17 kwietnia 2015 r. rusza proces migracji kont @zhp.net.pl i potrwa do 30 kwietnia 2015 r.

Do tego czasu nie zmieniajmy hasła na koncie Google. Zmiana hasła spowoduje przerwanie procesu migracji poczty dla naszego konta lub też jego całkowite usunięcie.

Od 17 kwietnia jedynym kontem, z którego będzie można wysyłać maile, będzie konto na Office 365. Jeżeli na nowym koncie nie będziemy mieli maili, musimy zaczekać, aż proces migracji się zakończy i nasze maile zostaną skopiowane ze starego konta.

Migracja zhp.net.pl obejmuje tylko pocztę.

Pozostałe usługi (np. dokumenty na dysku Google) musimy zarchiwizować samodzielnie. Eksport danych nie jest skomplikowany. Logujemy się na stronie https://www.google.com/settings/takeout i wybieramy te elementy, które chcemy wyeksportować (zarchiwizować). Po archiwizacji danych z konta Google będziemy mogli zaimportować te dane do Office 365.

Po otrzymaniu maila warto zapisać sobie swoje hasło startowe, tak na wszelki wypadek.

pwd. Patryk Bogusz