Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

Zimowa Wędrownicza Watra

24.112015Białystok rusza na Zimowa Wędrowniczą Watrę, zapraszamy odważnych wędrowników

https://www.facebook.com/events/174202962927662/

Śnieg, zapewne i mróz, plecak z pełnym ekwipunkiem, ciepła herbata w termosie, kanapki w zapasie, mapa w gotowości i dziesiątki, a nawet setki (w ubiegłym roku ponad 2) wędrujące na ten sam szczyt - oto Zimowa Wędrownicza Watra. W 2016 roku już XIII.

Wielu wędrowników każdego sierpnia rusza na szlak podczas Wędrowniczej Watry, czas podjąć wyzwanie wędrówki zimą.

Dla wszystkich wędrowników, których drużyny nie planują udziału w ZWW 2016, dla wszystkich zainteresowanych wędrowników spoza drużyn wędrowniczych. Właśnie dla Ciebie zbieramy patrol hufcowy, bądź mobilizujemy Cię byś zebrał patrol z Twego środowiska. 

Rekorodowo z hufca na ZWW pojechały łącznie.... 2 patrole - przyznajmy, że nie trudno przebić to osiągnięcie. 

Dotąd w zimowej Wedrowniczej Watrze, co uwiecznione jest na liście wszechczasów na stronie wydarzenia, uczestniczyli: instruktorzy 7 SzDHiZ, reprezentant 63 BDW, dawna 13 BDW, dawny 8 KI - kto dołączy?

 

Kilka informacji organizacyjnych.

Termin: 6-7 lutego (nie wykluczony wyjazd w nocy 5tego lutego)

 

Miejsce: organizatorzy poszukują polany przy Węgierskiej Górce, moze to być więc Beskid Sląski, ale kto wie. Ostatecznie podane zostaną współrzędne miejsce docelowego

 

Dla kogo: wędrowników naszego hufca od 16 r.ż. gotowych do wędrówki i noclegu w zimowych warunkach, posiadajacych, badź gotowych do pozyskania ciepłego śpiwora, posiadajacych (w przypadku niepełnoletniości) zgodę rodziców

 

Koszt: podróż w obie strony na południe Polski, do miejsca startu (choć trudno to na chwilę obecną przewidzieć przypuszczamy, że może to być kwota w okolicach 120 zł, po weryfikacji kwoty uaktualnimy wpis) oraz wzięte ze sobą jedzenie. 

 

Ekwipunek: namiot typu iglo, palnik z butlą gazową, mapa - do wspólnego pozyskania w patrolu, karimata/mata samopompująca, ciepły śpiwór, czołówka, menażka, jedzenie, ciepłe ubrania, wygodne buty - indywidualnie każdy

 

Mamy nadzieję, że udało nam się choć trochę Was zainteresowac zimową wyprawą w góry. Nie będziemy kłamać. Będzie zimno, będzie mokro, ale w dobrym towarzystwie z pewnością damy radę!

 

Kto chętny? zgłaszajcie sie poprzez dołączanie do wydarzenia. Z czasem pojawi sie formularz, do zlożenia bardziej pewnych deklaracji uczestnictwa byśmy mogli wspólnie organizować się w patrol.

 

Zapraszamy! 

 

hm. Agata Pietryszyk
z-ca komendanta hufca 

Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca