Zauważ człowieka!

29.112015

My, harcerze Hufca ZHP Białystok, także chcemy nieść dobro i pokój innym. XXI wiek, to czas globalizacji i licznych osiągnięć techniki, czego skutkiem jest coraz szybsze życie. W tych warunkach o wiele łatwiej zgubić drogę, którą każdy człowiek podąża w rodzinie czy społeczeństwie. O wiele trudniej z kolei przychodzi zauważanie ludzi potrzebujących w naszym otoczeniu.

Naszym zadaniem jako harcerzy jest zauważyć bliźniego i mu pomóc. To nasza harcerska służba, której podjęliśmy się składając Przyrzeczenie Harcerskie. Zauważmy zatem drugiego człowieka i nieśmy dobro w świat. Pokażmy także wszystkim, że warto otworzyć się na potrzebujących. Dołączcie do wydarzenia na facebooku #zauważczłowieka i pokażcie jak Wy pomagacie innym. Czasami wystarczy drobny gest, by poprawić komuś humor, czasem drobna pomoc, by pokolorować czyjś świat. Zróbcie zdjęcie, opiszcie historię i wstawcie na wydarzenie dodając #zauważczłowieka i #HufiecBiałystok. Pokażmy jaka siła drzemie nawet w drobnych uczynkach i zainspirujmy innych do działania.

Jeżeli planujecie przekazać światło mieszkańcom lub instytucjom prosimy Was o uzupełnienie ankiety poniżej. Jeżeli chcielibyście wziąć udział w akcji, a nie macie pomysłu komu przekazać światło także ją uzupełnijcie, a my pomożemy. Ankieta pomoże nam koordynować do kogo już dotarliśmy, a gdzie jeszcze potrzebujemy dotrzeć.

ANKIETA DLA ŚRODOWISK- BŚP 2015

Czuwaj!