Charytatywny Koncert Kolęd

07.122015

„Wigilia to marzenie dzieci” pod takim hasłem, harcerze i studenci jak co roku zjednoczyli siły, by wspomóc działanie Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku. Charytatywny Koncert Kolęd na stałe wpisał się w kalendarz przedświątecznych białostockich akcji społecznych.

W niedzielę, w auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku rozbrzmiały dźwięki kolęd i pastorałek. Około 250 mieszkańców przyszło, by posłuchać występów studentów i harcerzy.

Na scenie wystąpiły trzy zespoły harcerskie z Hufca ZHP Białystok. W trakcie koncertu można było zobaczyć także jasełka w wykonaniu grup teatralnych, występ „Plastusiowego Chórku" z Przedszkola Samorządowego nr 53 oraz Zespół Fletów Prostych z Domu Kultury Śródmieście. Główną atrakcją wieczoru był występ Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnicy wydarzenia mogli także zakupić własnoręcznie wykonane ozdoby na jarmarku świątecznym. Udało się zebrać ponad 2600 złotych. Pieniądze te, w całości zostały przekazane na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku.

Dom Dziecka nr 2 zapewnia schronienie ok. 30 dzieciom, których rodzice mają całkowicie lub częściowo ograniczone prawa rodzicielskie. Misją placówki jest głęboka troska o zapewnienie odpowiednich warunków do wielostronnego rozwoju wychowanków.