Powstańcy czasu pokoju

16.112016

Nagroda im. Jana Rodowicza "Anody" to odznaczenie dla osób, które swoją postawą udowadniają, że można żyć lepiej, że można być lepszym człowiekiem.

3 sierpnia 2011 r. Muzeum Powstania Warszawskiego ustanowiło Nagrodę im. Jana Rodowicza „Anody”– honorowe odznaczenie dla osób wyróżniających się zaangażowaniem w działaniach społecznych oraz postawą stanowiącą przykład dla innych. Nagroda przeznaczona jest dla współczesnych bohaterów – „Powstańców” czasu pokoju. W Kapitule Nagrody zasiadają m.in. ks. Andrzej Augustyński, płk Piotr Gąstał, Anna Gołębicka, Jan Rodowicz, Jakub Wygnański oraz Jacek Dębicki, naczelnik GOPR, i Damian Zadeberny, Prezes Zarządu Fundacji ZPKM Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska.

Obecnie trwa VI edycja Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” – z nową kategorią, w ramach której uhonorowane zostaną osoby odznaczające się wyjątkową inicjatywą społeczną. W kategorii „Wyjątkowy czyn” zgłaszać można przykłady wspaniałej postawy, odwagi i roztropności. Nagroda promuje jednocześnie wartości, za które walczyli i ginęli Powstańcy (wolność, honor, pomoc słabszym, wierność, męstwo).

Zachęcamy do rozejrzenia się w swoich środowiskach i poszukania osób spełniających kryteria konkursowe. Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów mija 30 listopada 2016 roku.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego konkursu.

Regulamin plebiscytu