Spektakl "Rozmiar S"

30.112016

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” serdecznie zaprasza na niezwykły spektakl z udziałem niesłyszących aktorów i ich słyszących przyjaciół pn. „Rozmiar S”.

Spektakl powstał w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” projektu edukacyjno – kulturalnego  pn. „Teatr gestów”. Wsparcia finansowego przedsięwzięciu udzielił Prezydent Miasta Białegostoku. Partnerem projektu jest Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Opieka medialna TVP 3 Białystok, portal miejski www.BialystokOnline.pl, Kurier Poranny oraz Polskie Radio Białystok.

W efekcie kilkumiesięcznych warsztatów z udziałem osób niesłyszących i niedosłyszących prowadzonych pod okiem instruktorów - Izabeli Marii Wilczewskiej oraz Krzysztofa Zemło powstał niezwykły spektakl familijny pn. „Rozmiar S”

Będzie go można zobaczyć 15 grudnia 2016r. godz. 19:00 w Auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20 – WSTĘP WOLNY.

„Rozmiar S” to zabawny, błyskotliwy i przepełniony humorem sytuacyjnym spektakl, w którym aktorami są osoby niesłyszące i słyszące. Ma w sobie niezwykły czar, można się podczas niego w radosnej i ciepłej atmosferze wzruszyć, uśmiechnąć i dobrze pobawić. Jest to opowieść o uczuciach, walce dobra ze złem, nienawiści i miłości, która ostatecznie zwycięża.

Wykorzystany w spektaklu język gestów jest pomostem łączącym świat ciszy ze światem dźwięków. Powoduje, że pomiędzy głuchymi aktorami, a słyszącą publicznością zanikają bariery, przekaz jest niezwykle sugestywny, hipnotyzujący, a zarazem zrozumiały zarówno dla głuchych i słyszących odbiorców. Teatr gestów to jedyny w swoim rodzaju teatr, który nie zna barier językowych. Przedsięwzięcie to jest wspaniałą okazją, by lepiej poznać twórczość artystyczną niesłyszących aktorów, wniknąć w tak niezbadany teren, jakim jest Kultura Głuchych.

Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok