Test Wiedzy o Historii Białegostoku

08.022017

W lutym odbędzie się druga edycja Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą m.in. o Ludwiku Zamenhofie i Józefie Piłsudskim. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: 3 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł za drugie i 1 tys. zł za trzecie.

Do testu może przystąpić maksymalnie trzysta osób. Udział może wziąć każdy, za wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się historią lokalną (np. przewodników, nauczycieli, pracowników instytucji naukowych i kulturalnych). Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 15 stycznia – 10 lutego 2017 roku (decyduje data wpływu dokumentu).  Uzupełnione dokumenty można dostarczyć osobiście, drogą pocztową (Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. Kilińskiego 7, 15-089 Białystok) lub elektronicznie (adres e-mail: test@mwb.com.pl) W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda prawnego opiekuna.

Szczegóły i niezbędne dokumenty znajdziecie na stronie internetowej Muzeum Wojska.

Zachęcamy także do korzystania z lekcji edukacyjnych organizowanych przez muzeum. Sczegóły znajdziecie tutaj.