VII Rajd św. Jerzego

08.032017

Zapraszamy zuchy, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników na  VII Rajd św. Jerzego, który odbędzie się w sobotę, 22.04.2017 r.

Trasa Ziemi Mielnickiej - zuchowa
MOTYW PRZEWODNI - BIAŁYSTOK - ZIELONE MIASTO
Start: godz. 09:00, Pomnik Bohaterów Ziemi Białostockiej

Białystok słynie z wielu rzeczy, a jedną z nich jest rozwój działalności ekologicznej. Uczestnicy nauczą się, jak nadać nowe życie nieużywanym już przedmiotom.. Dowiedzą się, że makulatura czy plastik choć rozkładają się bardzo długo to również przez długi czas mogą być wykorzystywane do różnych rzeczy. Zuchy będą walczyć o miano Ekologicznej Gromady.

Trasa Ziemi Drohickiej - harcerska
MOTYW PRZEWODNI - BIAŁYSTOK - MIASTO KULTUR
Start: godz. 9:00, Pomnik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie

Biorąc pod uwagę obraz, zatracającego się w mediach i goniącego za rozwojem cywilizacji społeczeństwa, które coraz mniej interesuje się historią i kulturą, trasa ta ma przybliżyć uczestnikom trochę ciekawostek kulturowych o Białymstoku. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić ciekawe miejsca w Białymstoku, ale przede wszystkim zapoznają się z kulturami, które istnieją wokół nas. Poznają również miejsca ważne dla wyznawców różnych religii.

Trasa Ziemi Bielskiej - starszoharcerska
MOTYW PRZEWODNI - BIAŁYSTOK - MIASTO HARCERZY
Start: godz. 9:00, Pomnik Żołnierzy 42. Pułku Piechoty

Harcerstwo na Białostocczyźnie rozwija się od ponad 100 lat! To właśnie tu, w warunkach konspiracji przed zaborcami, już od 1913 roku, tworzyły się pierwsze zastępy i drużyny skautowe chłopców i dziewcząt. Uczestnicy poznają historię osób, które miały duży udział w ich powstawaniu i pomogą im w przezwyciężeniu przeszkód, które napotkali oni na swojej drodze.

Trasa Ziemi Brzeskiej - wędrownicza
MOTYW PRZEWODNI - BIAŁYSTOK - MIASTO ROZWOJU
Start: godz. 8:30, Opera i Filharmonia Podlaska (wejście główne)

W Białymstoku przez ostatnie lata zostało zrealizowanych wiele inwestycji, podnoszących jakość życia w naszym mieście. Część z nich na stałe wpisała się już w obraz naszego miasta i sądzimy, że są one od zawsze, a to nie do końca jest prawdą. Udając się na tegoroczną trasę, najstarsi uczestnicy rajdu będą mieli okazję, aby udoskonalić swój zmysł sprawnego gospodarowania pieniędzmi, biorąc udział w jednej ze znanych gier planszowych, która specjalnie dla nich zostanie przeniesiona do
rzeczywistości na teren naszego miasta.

ZAKOŃCZENIE RAJDU
Punkt zborny znajduje się na placu przed Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki. Wszystkie patrole mają obowiązek zameldować się tam do godziny 14:30. Rajd zostanie zakończony apelem i ogłoszeniem zwycięzców poszczególnych tras.

Na zgłoszenia i wpłaty w wysokości 10 zł czekamy do czwartku 6.04.2017 r. w biurze hufca.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/577485852446718/

Regulamin rajdu