Łamacze szyfrów - gra kryptologiczna

25.092017

Poznań, 21 września 2017 r.

Stowarzyszenie VIATOR
ul. Fredry 3

Druhny, Druhowie, Instruktorzy harcerscy,

Wiedząc jak ważne miejsce w metodyce harcerskiej mają szyfry, a także mając na względzie że w tym roku mija 85 lat od pierwszego złamania kodu Enigmy przez polskich matematyków organizujemy w internecie Ogólnopolską Grę Kryptologiczną, która przybliży także harcerzom świat szyfrów i kryptologii.

Gra jest hołdem dla polkich pogromców Enigmy, którzy przyczynili się do szybszego zwycięstwa aliantów w II wijnie światowej, rozgrywa się na trzech poziomach trudności, przeznaczona jest zatem dla harcerzy w różnym wieku i na różnych poziomach edukacji.

Łamacze szyfrów to również kształtowanie zdolności pracy w zespole, gdyż biorą w niej udział trzyosobowe drużyny. Ta z drużyn, która jako pierwsza, po przejściu wszystkich etapów, ułoży napis ENIGMA na wirtualnych rotorach zwycięża w grze i wygrywa nagrodę główną.

Będziemy niezwykle wdzięczni za przekazanie środowiskom harcerskim informacji o naszej grze i zachęcenie ich do wzięcia w niej udziału.

Szczegóły na stronie internetowej lamaczeszyfrow.pl

Czuwaj!

Zespół lamaczeszyfrow.pl