24. Światowe Jamboree Skautowe 2019

24th World Scout Jamboree 2019 – 24. Światowe Jamboree Skautowe 2019

22.07-2.08.2019

The Summit Betchel Family National Scout Reserve, West Virginia, USA

Światowe Jamboree Skautowe jest największym zlotem skautów, w którym bierze udział około 40 tysięcy skautów z całego świata. Jamboree odbywa się raz na cztery lata. Hasłem 24-ego Jamboree jest „Unlock the New World” – „Uwolnij Nowy Świat”.

Jeśli w trakcie Jamboree będziesz miał od 14 do 17 lat, czyli urodziłeś się pomiędzy 22.07.2001 a 21.07.2005, możesz pojechać na Jamboree jako uczestnik. Pamiętając, że następne Jamboree będzie dopiero za kolejne cztery lata przypominamy, że masz tylko jedną taką szansę w życiu! Jeśli w momencie rozpoczęcia Jamboree będziesz miał powyżej 18 lat, czekają na Ciebie dwie opcje: możesz pojechać jako opiekun zastępu zlotowego (jednak musisz być instruktorem ZHP), lub jako członek IST – International Service Team, czyli obsługi zlotu. Jako IST może pojechać tylko 50 osób z Polski! Zastępy zlotowe składają się z 9 uczestników i 1 pełnoletniego instruktora.

Koszt wzięcia udziału w Jamboree dla każdego członka polskiego kontyngentu będzie wynosił łącznie około 8 700 zł, co zależy głównie od kursu amerykańskiego dolara. Członkowie IST mogą samodzielnie dostać z Polski do USA, wtedy opłata ulegnie zmniejszeniu o koszt biletów lotniczych.

Polski kontyngent przyjmuje zgłoszenia tylko CAŁYCH ZASTĘPÓW wraz z opiekunem. Jeżeli jednak nie zbierze się cały zastęp, kontyngent oferuje pomoc w znalezieniu innych środowisk w podobnej sytuacji. IST zgłasza się indywidualnie.

Na stronie polskiego kontyngentu nie ma podanego terminu zgłoszeń, lecz pierwszą ratę należy zapłacić do 1.12.2017.

Pozostałe informacje i wymagania znajdziesz na stronie kontyngentu: http://jamboree2019.zhp.pl, w razie wątpliwości możesz wysłać e-mail na adres kontyngentu: jamboree2019@zhp.pl

W chwili obecnej staramy się zebrać zastęp z naszego hufca – jeśli chciałbyś się zgłosić jako uczestnik lub opiekun, napisz na adres hufcowego pełnomocnika ds. zagranicznych: izabela.saniewska@zhp.net.pl do 20. października 2017 r.

Uwolnij nowy świat!