Wolontariat w schronisku

15.112017

Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku rusza z kolejnym naborem na wolontariuszy i wolontariuszki. Zgłoszenia przyjmowane są do końca roku.

Obecnie w wolontariacie działa ok. 60 osób. To zarówno uczniowie, studenci, osoby pracujące, ale też seniorzy, którzy regularnie odwiedzają swoich czterołapych podopiecznych. Każda z tych osób postanowiła część swojego życia, wolnego czasu i serca oddać psim sierotom z naszego schroniska.

Wolontariat w schronisku to nie tylko wielka przygoda, ale też ogrom pracy, pomocy, doświadczeń i wielka satysfakcja.

- Wolontariat to udzielanie pomocy potrzebującym. My, wolontariusze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku, niesiemy pomoc psom. Szukamy im nowych domów, pomagamy się pozbierać po utracie właściciela. Socjalizujemy, uczymy prawidłowych zachowań, dbamy o wygląd. Bo psy tak jak ludzie: przeżywają, boją się, potrzebują opieki. Dzięki nam, wolontariuszom, wiele z nich znajdzie nowy dom, w którym ktoś pokocha psa na nowo - przekonuje koordynatorka schroniskowego wolontariatu Justyna Januszyk.

Januszyk dodaje: Wolontariat daje wiele satysfakcji. Zarówno wtedy, gdy nasz pies robi postępy - otwiera się na ludzi, miejsca i uczy się nowych rzeczy, ale i wtedy, kiedy dzięki nam staje się piękniejszy. Najważniejszym momentem w życiu wolontariusza, to moment, gdy dostajemy informacje z nowego domu, że nasz podopieczny jest szczęśliwy w nowej rodzinie. Dla tych chwil warto być wolontariuszem.

Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ukończyła 16 lat (za zgodą rodzica) lub osoba pełnoletnia, której dobro czworonogów leży na sercu.

Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej schroniska: www.schronisko.bialystok.pl w zakładce "Wolontariat". Uzupełniony formularz należy przynieść do schroniska lub przesłać na maila: wolontariat@schronisko.bialystok.pl Na zgłoszenia czekamy do końca roku.

Jeśli chcieliby Państwo porozmawiać o pracy wolontariusza, akcjach i naborze, kontakt do koordynatorki: Justyna Januszyk - 505806413

Pozdrawiamy i zachęcamy do śledzenia naszego FB: http://bit.ly/2hw913s