Szlachetna Paczka - pomóż na święta!

27.112017

Szlachetna Paczka co roku pomaga tysiącom rodzin, które znalazały się w trudnej sytuacji, ale chcą walczyć o lepsze jutro. Mimo tak dużej skali, wciąż w Paczce konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Tego nie ma nigdzie na świecie. Nie zbieramy „na kupę”, ale precyzyjnie przygotowujemy prezenty, które są impulsem do zmiany.

Znasz "Szlachetną paczkę"? Poznaj "Akademię przyszłości"! Zgłoś się już dziś na ➡➡ www.superw.pl ⬅⬅ Potrzebujemy jeszcze w Wolontariuszy w Białymstoku do Szkoły Podstawowej numer: 2, 5, 26, 29 oraz w Suwałkach do Szkoły Podstawowej numer 6 i 11. Nie masz wystarczająco dużo czasu? Możesz pomóc jako darczyńca- ufundować indeks jednemu z dzieci.

Zachęcamy do pomocy naszym środowiskom w zebraniu produktów do poszczególnych paczek:

> 1 Szczep Drużyn Wodnych im. gen. M. Zaruskiego <
koordynator akcji - dh. Daria Kondraciuk, kom. 661 595 599wydarzenie na fb

Pani Magdalena (25 lat) wraz z partnerem panem Piotrem (27 lat) wychowują Nataniela (3 lata). Pan Piotr pracował na budowie, jednak w wyniku wypadku złamał nogę. Do pracy będzie mógł wrócić dopiero za rok - po zakończeniu leczenia i rehabilitacji. Rodzinę utrzymuje pani Magdalena- pracuje na 1/4 etatu na stanowisku kasjer/sprzedawca. Mimo trudności rodzina nie traci wiary w lepsze jutro i pogody ducha. Pan Piotr już myśli o kolejnych kursach poszerzających kwalifikacje. Wraz z panią Magdaleną z radością zajmuje się Natanielem, który marzy o zostaniu piłkarzem.

Najważniejsze potrzeby: łóżko, odzież, żywność

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, płyn do płukania tkanin, żel pod prysznic ddla dziecka, chusteczki nawilżane, krem do ciała i dziecięca pasta do zębów

Pomoce szkolne: farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka, zasłony (wystarczą krótkie, na wysokość standardowego okna), łóżko(obecnie używane jest zepsute, w bardzo złym stanie), odkurzacz, zestaw garnków (aktualnie Pani Magdalena ma do gotowania tylko 2)

Ubrania i obuwie: dla Pani Magdy - kurtka zimowa 3XL, czapka, szlik i rękawiczki zimowe, spodnie przejściowe XL, sweter/bluz 2XL, zimowe trapery rozm. 39, dla Nataniela - ubranka na 104 cm, kurtka zimowa 104, spodnie zimowe 104, bielizna (skarpetki, majtki), trapery zimowe rozm. 26 dla Pana Piotra - kurtka zimowa M, czapka, szalik, rękawiczki, spodnie zimowe M, koszulka/bluza M, adidasy rozm. 45

Specjalne upominki: Nataniel- traktor, pani Magdalena- zestaw kosmetyków, Pan Piotr- tablet (do 150 zł)

Potrzeby, które nie są rzeczami: kurs prawa jazdy dla pana Piotra, zajęcia piłki nożnej dla Nataniela

> 118 BDH, 18 BGZ, 91 BGZ <
koordynator akcji - dh. Magda Siergiejuk, kom. 504 570 791 oraz dh Kamil Kamiński, kom. 733 999 784, strona internetowa

Pani Kristina (31 l.) samotnie wychowuje syna Stanisława (11 l.). Rodzina pochodzi z Ukrainy, z okolic Doniecka. Rok temu przeprowadzili się do Polski. Wcześniej pani Kristina przyjeżdżała tu do pracy, jednak niebezpieczna sytuacja w kraju ojczystym zmusiła ją do podjęcia trudnej decyzji o opuszczeniu Ukrainy i rodziny, która tam pozostała. Zrobiła to przede wszystkim ze względu na Stasia, by mógł dorastać w poczuciu bezpieczeństwa. Teraz zdani są tylko na siebie i zaczynają życie praktycznie od zera. Po odliczeniu kosztów utrzymania, miesięczny dochód na jednego członka Rodziny to około 530 zlPani Kristina podjęła pracę, oprócz tego w weekendy uczy się w szkole na kierunku: asystentka stomatologiczna, by w przyszlości zdobyć lepszą posadę. Jest bardzo dumna z syna, któremu świetnie idzie w szkole. Staś w wolnych chwilach najbardziej lubi konstruować roboty.

Najważniejsze potrzeby: odzież, żywność

Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
Inne produkty żywnościowe: słodycze, płatki śniadaniowe

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów