Spektakl - Siedem nieb patriarchy Henocha

27.112017

Niezwykle plastyczna wizja wędrówki tytułowego bohatera przez siedem nieb, pełna fascynujących opisów. Aktor, wcielając się w Henocha, opowiada swoją przygodę, wizualizując ją jednocześnie ceramicznymi ikonami. Następuje interakcja z publicznością.

Ta niesamowicie wizyjna opowieść jest znakomitym materiałem dramatycznym, dlatego stała się inspiracją do napisania wyjątkowego monodramu. Autor, sięgając po słowiańską Księgę Henocha, dostrzegł w niej także aspekt wielokulturowy. Apokryf to żydowski tekst z początków naszej ery, czasu życia i działalności Jezusa, zachowany jednak tylko w słowiańskim przekładzie z X wieku i bardzo ważny dla chrześcijaństwa. Kontakt z dziełem tym uświadamia więc wspólne, judeochrześcijańskie korzenie Europy, ponad podziałami na katolicyzm i prawosławie, co ma szczególnie ważne znaczenie właśnie na Podlasiu, budując wspólnotę ponad podziałami.

6 grudnia (środa) 2017 r. o godz. 11.00 i 18.00 wystąpi Jerzy Łazewski z interesującym monodramem „Siedem nieb patriarchy Henocha” w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku (ograniczona ilość miejsc, bilety 10 zł)Informacje - tel. 85 67 67 367, 85 67 67 360