Niezwyczajni 2017

07.022018

W tegorocznym plebiscycie instruktorski ZHP "Niezwyczajni", w kategorii "Efektywne zarządzanie", nominowany został z-ca komendanta hufca hm. Maciej Szczęsny.

Harcmistrz Maciej Szczęsny jest Zastępcą Komendanta ds. organizacyjnych największego Hufca w Polsce – Hufca Białystok, który liczy prawie 3000 osób. Druh Maciej stworzył od podstaw e-hufiec, dzięki któremu, drużynowy może złożyć meldunek, sprawdzić finanse drużyny bądź stan inwentarza jednostki z telefonu. W 2017 roku pozyskał środki z WFOŚiGW na organizację zlotu hufca, kursy instruktorskie oraz Rajd Białowieski. Był pomysłodawcą oraz koordynatorem projektu ekologicznego „Naładuj się” – warsztatów, w których brało udział ponad 1500 uczniów. Oprócz pracy na szczeblu hufca, od kilku lat jest członkiem sztabu zlotu BŚP, gdzie odpowiada za kwestie logistyczne. Pełni także funkcję chorągwianego administratora ewidencji. Druh Maciej potrafi doskonale pogodzić obowiązki harcerskie z zawodowymi, mieszkając na stałe w Warszawie.

Głosować na Maćka można na stronie http://zhp.pl/niezwyczajni