Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

Warsztaty w CLZ

18.072018Wakacje tuż, tuż… Każdy lubi latem bawić się i odpoczywać, może jednak warto przy okazji poznać coś nowego? Podczas letniej kanikuły proponujemy Wam warsztaty oparte na naszej nowej wystawie „Wspomnienia o białostockim harcerstwie”. Zajęcia będą miały charakter zabawy edukacyjnej, służącej poznaniu obrzędowości, czyli symboli i zwyczajów harcerskich. Na potrzeby warsztatu stworzymy drużynę, wspólnie pobawimy się, kreatywnie podziałamy plastycznie, aby na koniec puścić iskrę przyjaźni.

Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Proponujemy jeden z tematów do wyboru:

TOTEM

Na początku uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzają wystawę „Wspomnienia o białostockim harcerstwie”. Dowiadują się m.in. co obiecuje zuch i jakie jest Prawo Harcerskie, poznają też symbole lilijki i krzyża harcerskiego. Następnie przechodzą do działania: wymyślają nazwę, numer i barwy swojej drużyny, wykonują totem gromady zuchowej. Wykonane prace otrzymują na pamiątkę.

PROPORZEC

Uczestnicy zwiedzają wystawę „Wspomnienia o białostockim harcerstwie”. Fotografie, które na niej zobaczą, przybliżą im wygląd harcerskiego munduru i to, jak harcerze spędzają czas. Będzie to też okazja do poznania symboli i zwyczajów harcerskich. Następnie uczestnicy przejdą do działania: wymyślą nazwę, numer i barwy swojej drużyny, wykonają proporzec. Tak jak podczas zbiórki harcerskiej, będą jednocześnie bawić się i uczyć, a wykonane prace otrzymają na pamiątkę.

INFORMACJE O ZAJĘCIACH
termin: 25 czerwca - 27 lipca 2018 r.
wiek: 6-14 lat
czas: 60 min
cena: 10 zł od osoby
zapraszamy grupy zorganizowane do 25 osób
prosimy o dokonanie rezerwacji zajęć z tygodniowym wyprzedzeniem
zapisy: tel. 85 67 67 367

Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca