Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy - za nami!

04.122011Podczas ostatnich dwóch weekendów (25-27.11.2011r. i 2-4.12.2011r.) wędrownicy z Hufca ZHP Białystok oraz Hufca ZHP Kolno wzięli udział w Wędrowniczym Kursie Pierwszej Pomocy odbywającym się w SP 49 w Białymstoku.

Do naszej miejscowości przybyli instruktorzy z Warszawy, którzy okazali się ciekawą, pałającą energią ekipą, której głównym celem było wyszkolenie nas na Ratowników ZHP. Tak też się stało, podczas 42 godzin zajęć zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zdobyliśmy niesamowitą ilość wiedzy. Przygotowywano dla nas specyficzne symulacje, dzięki którym mogliśmy się sprawdzić w różnych dziedzinach pierwszej pomocy. Uczestniczyła w nich kadra pomocnicza złożona z ratowników ZHP z Suwałk i Białegostoku. Dodatkowo była to fantastyczna przygoda dla niejednego z nas, a także okazja do spędzenia czasu w gronie harcerskim i zmotywowanie się do dalszego działania w zakresie ratownictwa.  Kurs z wynikiem pozytywnym ukończyło 11 osób. Szkolenie nie odbyłoby się bez dh. Magdaleny Mojsak, która podjęła wyzwanie organizacyjne. 

Jeszcze przed powrotem do domu zaczęły się rozmowy o kondycji HSR na terenie naszego województwa. Padały zarówno zdania pozytywne i negatywne, jednak patrzymy w przyszłość optymistycznie, a ja mogę potwierdzić, że przejść taki kurs jest warto nie tylko dla pięknej brązowej odznaki, jaka będzie błyszczeć na mundurze, lecz dla satysfakcji i bezpieczeństwa każdego z nas.   

Dh. Aleksandra Bokłaga 

Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca