Rekrutacja do zespołów wolontariackich WAGGGS 2020-2022

30.102019

Region Europejski WAGGGS poszukuje osób, które chcą zmieniać świat – mają doświadczenie, umiejętności, pasję i są gotowe poświęcić swój czas na rzecz rozwoju Regionu Europejskiego i jego organizacji członkowskich.

W wyniku rekrutacji powstanie zróżnicowany zespół wolontariuszek i wolontariuszy, którzy będą wspierać realizację regionalnego planu strategicznego 2020–2022 w kilku grupach roboczych. Wolontariusze zostaną wybrani na podstawie umiejętności, doświadczenia i kompetencji wykazanych w zgłoszeniu. Zaproszenie kierowane jest do aktywnych członkiń i członków ZHP, w tym także do osób, które były wolontariuszami WAGGGS w poprzedniej kadencji i są gotowe kontynuować swoje działania.

Obszary działania WAGGGS, w których potrzebna jest pomoc wolontariuszek i wolontariuszy:

• stosunki zewnętrzne
  • komunikacja
  • wsparcie organizacji członkowskich
  • Cele Zrównoważonego Rozwoju (ze szczególnym uwzględnieniem środowiska naturalnego i równouprawnienia płci)
  • finanse – funkcja skarbnika

WAGGGS zachęca do udziału w rekrutacji szczególnie młode kobiety poniżej trzydziestego roku życia, zwłaszcza jeśli chodzi o obszar reprezentowania Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek na zewnątrz na szczeblu europejskim i światowym.

Osoby zainteresowane ofertą powinny przede wszystkim zapoznać się z umieszczonymi niżej dokumentami, dostępnymi  w wersji angielskiej i francuskiej, w tym z opisem funkcji, a następnie wypełnić formularz online do godziny 17:00 we wtorek 10 grudnia 2019 r. W ramach zgłoszenia należy dostarczyć zgodę Komisarki zagranicznej ZHP, której wzór znajduje się niżej (ic_wagggs@zhp.pl – prosimy o kontakt z odpowiednim wyprzedzeniem).

Formularz online: https://forms.gle/w8N7QgWsFsrYUmhk8

Dokumenty znajdziecie tutaj: https://bit.ly/321mncm

Pytania można kierować bezpośrednio do WAGGGS pod adresem europe@wagggs.org.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wnioskodawcy zostaną poinformowani o wynikach rekrutacji pod koniec roku 2019, a w maju 2020 r. odbędzie się pierwsze spotkanie wszystkich wolontariuszy.

Co można zyskać? Pełniąc funkcję w zespołach wolontariackich WAGGGS możemy wpływać na życie milionów dziewcząt, chłopców, młodych kobiet i młodych mężczyzn w Europie, rozwijać umiejętności, zdobywać doświadczenie, uczestniczyć w procesie uczenia się przez całe życie i poprawiać swoje szanse na zatrudnienie.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń!