Wielkie harcerskie ognisko na dziedzińcu Pałacu Branickich

07.122011

W przeddzień wigilii na dziedzińcu Pałacu Branickich od ognia z Betlejem zapłonie wielkie harcerskie ognisko. Serdecznie zapraszamy środowiska harcerskie, instruktorów i Przyjaciół harcerstwa na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się 23 grudnia o godzinie 16.30.

Na tradycyjną uroczystość przybędą władze wojewódzkie, samorządowe, miejskie, kapelani, przedstawiciele organizacji kombatanckich, sybiracy, przedstawiciele policji, straży granicznej, wojska, mieszkańcy miasta, harcerze, harcerki i instruktorzy. Gościem honorowym będzie Jego Ekscelencja ks. abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki, któremu jako pierwszemu wręczymy lampkę z ogniem betlejemskim.

W programie uroczystości głos zabierze Druhna Naczelnik ZHP, która wręczy wielkie wyróżnienie harcerskie - laskę skautową - osobie która wspiera i pomaga w działaniach Związku Harcerstwa Polskiego. Wręczymy naszym przyjaciołom dwadzieścia specjalnie na tą okazję wykonanych lampek. Wraz z wręczaniem lampek harcerze będą składać życzenia, łamać się opłatkiem, śpiewać kolędy, a na zakończenie zawiążemy wielki harcerski krąg.

Ta piękna tradycja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju trwa od 21 lat. Każdego roku przed wigilią i Świętami Bożego Narodzenia przekazujemy ogień wszystkim ludziom dobrej woli. Harcerze i harcerki przyniosą ze sobą lampki oraz znicze i na zakończenie rozpalą je od ogniska, by zanieść Światło z Betlejem do swoich domów.

Zabierzmy ze sobą lampiony i znicze by móc zanieść Ogień z Betlejem do swoich bliskich.

Komenda ZHP Chorągwi Białostockiej
Komenda Hufca ZHP w Białymstoku