V Nocny Marsz Wilcze Tropy

10.022020

REGULAMIN V NOCNEGO MARSZU „WILCZE TROPY”

1. Organizatorzy:10 Krąg Instruktorski „CHAOTYCZNI”, KH ZHP Białystok, przy wsparciu: Białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Zakładu Karnego, Gminy Supraśl, Totalizatora Sportowego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

2. Termin: Marsz odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne w terminie 28/29.02.2020 r.Start o godz. 18:00 w Białymstoku. Zakończenie około godz. 8:00 na terenie województwa podlaskiego. Powrót patroli do domu w okolicach godziny 10:00.

3. Cele marszu: - uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych,- propagowanie aktywnych form spędzenia wolnego czasu, - integracja środowisk wędrowniczych

4. Komenda Rajdu:hm. Sławomir Andryszewski – komendant rajduphm. Driusz Radziszewskiphm. Joanna Hernikphm. Wojciech Hernikphm. Magdalena Tarasiewiczdh. Artur Jankowski

5. Uczestnictwo, zgłoszenia oraz wpisoweUczestnikami marszu mogą być wędrownicy, instruktorzy harcerscy – członkowie Hufca ZHP Białystok, członkowie innych jednostek z terenu ZHP Chorągwi Białostockiej, członkowie oraz młodzież z innych organizacji harcerskich. Organizatorzy dopuszczają udział młodzieży nie zrzeszonej.Marsz przeznaczony jest dla osób w wieku powyżej 16 lat, zgłaszających się w patrolach 5 – 10 osobowych wraz z pełnoletnim opiekunem, który w Marszu bierze udział na prawach uczestnika. Nie dopuszczamy zwiększania ilości osób w patrolach i łączenia patroli. Maksymalna ilość osób to 10 wraz z opiekunem. Uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat.
Patrole, które zajęły pierwsze miejsce w czterech poprzednich edycjach biorą udział w marszu nie wnosząc odpłatności.

Dodatkowa składka zadaniowa wynosi 17 zł od osoby

Termin zgłoszeń wraz z wpłatami upływa 19.02.2020

Wpłaty:

Wpłaty od CAŁEGO PATROLU należy dokonać na konto :

Hufiec ZHP Białystok, ul. Sienkiewicza 22 piętro II lokal 3, 15-092 Białystok

BGŻ 08 2030 0045 1110 0000 0409 1130 z dopiskiem V NMWT i nazwa patrolu

POJEDYNCZE WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!

Patrolowi zgłaszają patrol poprzez wypełnienie formularza: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=Ho024XU55kyJPfw1H9RNzXOFLzOzAiBEi8rD1-53gmxUMDMySVhJSk9SWlk3OExIMlVZTThaME5PWC4u

Osoby spoza Hufca ZHP Białystok ubezpieczają się we własnym zakresie.

6. Ubiór i ekwipunek;

Patrole powinny posiadać ubiór i ekwipunek umożliwiający nocną wędrówkę w zmiennych warunkach pogodowych. Organizujemy imprezę po raz piąty i wiemy jak się wędrownicy potrafią wybrać do lasu.

Buty typu adidasy, trampki, kozaki, buty zamszowe odpadają. Spodnie rurki, leginsy, odkryte kostki, torebki damskie też nie są dobrym pomysłem. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zniszczenie bądź uszkodzenie ubrań.

Każdy patrol powinien posiadać prowiant na drogę i na sobotnie śniadanie, kompletną apteczkę, kamizelkę odblaskową lub opaski odblaskowe, latarkę, buty na zmianę, patrole harcerskie także chustę harcerską i mundurowe nakrycie głowy. Osoby planujące spanie po zakończeniu trasy mogą zabrać ze sobą karimatę i śpiwór - nie zapewniamy transportu bagażu.

W trakcie marszu nie będzie możliwości powrotu do Białegostoku. Długość tegorocznej trasy to około 35 km.

7. Organizatorzy zapewniają;- zajęcia dla patrolowych z nawigacji w tygodniu przed rozpoczęciem marszu- pamiątkową plakietkę lub znaczek, - herbatę/kawę, - dyplom uczestnictwa,- nagrody rzeczowe dla najlepszych patroli,- możliwość noclegu - transport

8. Współzawodnictwo patroli;Patrole będą oceniane za:- udział w programie marszu,- zdyscyplinowanie patrolu,- ekwipunek i ubiór umożliwiający poruszanie się po lesie,- przejście trasy zgodnie z wytycznymi, które patrolowi otrzymają po zgłoszeniu- nazwę patrolu- przebranie dwóch osób z patrolu w konwencji marszu

9. Całkowita interpretacja regulaminu należy do organizatorów. Regulamin może ulec zmianie.

Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapraszamy na wydarzenie na Facebooku — https://www.facebook.com/events/173586160550632/?ti=icl