„Harcerz, Instruktor, Wolontariusz” - szkolenie - ZMIANA DATY

27.052020

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań szkoleniowych dla przybocznych, drużynowych -
„Harcerz, Instruktor, Wolontariusz”!

CELEM SZKOLEŃ jest wspieranie rozwoju 30 młodych instruktorów/instruktorek Hufca ZHP Białystok, którzy na codzień prowadzą gromady zuchowe, drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze.

W ramach cyklu odbędą się 4 spotkania tematyczne. Każde będzie trwało 8 godzin, realizowane na Bazie harcerskiej w Borkach.

Tematy spotkań:
I. Budowanie i integracja zespołu – 27.06.2020
II. Drużynowy jako lider – 27.06.2020
III. Współpraca z rodzicami – lipiec 2020
IV. Aspekty prawne i odpowiedzialność instruktorów – lipiec 2020

Można zgłosić się na cały cykl (4 spotkania) lub na poszczególne tematy. Ilość osób w grupie max. 15.

DLACZEGO WARTO:

• Zdobędziesz wiedzę do swojej dalszej pracy
  • Podniesiesz kompetencje w poszczególnych obszarach
  • Poznasz nowe aktywne metody pracy z grupą
  • Nawiążesz kontakty
  • Poznasz nowa inicjatywę KH ZHP Białystok
  • Otrzymasz certyfikat potwierdzający nabyte kompetencje

Ponadto w sierpniu 2020 roku odbędzie się podsumowanie – „warsztat planowania strategicznego”, na którym opracujemy pomysły na dalsze wspieranie młodych drużynowych i przybocznych przez doświadczony zespół byłych instruktorów i trenerów.

TRENERZY - szkolenia będą prowadzone przez ekspertów, praktyków z poszczególnych dziedzin.

W każdym spotkaniu, oprócz uczestników szkolenia, udział weźmie pięciu byłych instruktorów i działaczy - wolontariuszy, którzy nie tylko wesprą swoją pracą, ale też podzielą się doświadczeniem.

Podczas każdego wyjazdu, oprócz zajęć szkoleniowych (5 godz.), będą realizowane prace na bazie w Borkach (3 godz.) - przygotowanie do sezonu letniego.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Zapewniamy transport, wyżywienie i materiały szkoleniowe. Ponadto wspaniałą atmosferę i jakość zajęć.

W szkoleniach mogą uczestniczyć osoby, które mają ukończone 16 lat.

ZGŁOSZENIA:
Wypełnij formularz zgłoszeniowy (on-line) - https://tiny.pl/7rfbc