Pokazaliśmy się!

28.052012

Zlot Hufca ZHP w Białymstoku zgromadził wszystkie harcerskie pokolenia od zuchów do seniorów. Oprócz uczestników zlotu, odwiedziło harcerską bazę w Borkach wielu gości.  Zlot odwiedził Pan Wojewoda - Druh Maciej Żywno, który spotkał się z kadrą naszego hufca podczas panelu dyskusyjnego na temat miejsca organizacji pozarządowych, jako partnera w wychowaniu dzieci i młodzieży. W sobotnie popołudnie odwiedził Jarmark harcerski druh komendant chorągwi hm. Andrzej Bajkowski, który miał okazję obejrzeć przygotowane przez drużyny stoiska.
Wspólne trzy dni pozwoliły drużynom Hufca ZHP w Białymstoku na poznanie się, a także wzięcie udziału w wielu atrakcyjnych zajęciach takich jak ścianka wspinaczkowa, zjazdy na linach, nauka węzłów, wykonywanie ozdób z filcu, pierwsza pomoc, pionierka i nauka przetrwania w lesie, samoobrona, zajęcia kulinarne, pokaz zaprzęgów husky, pokaz kolekcji znaczków harcerskich.
Pomimo niedzielnego deszczowego przedpołudnia zlot zakończył się w radosnej atmosferze, odbyły się gry w pionach metodycznych dla harcerzy i harcerzy starszych oraz zajęcia o pasjach dla wędrowników. Tuż przed odjazdem autokarów odbył się apel kończący w trakcie którego wszyscy zostali zaproszeni na kolejny zlot z okazji jubileuszu 100-lecia harcerstwa na białostocczyźnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze zlotu w dziale Galeria

Komenda hufca