Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

Morska przygoda

18.092012Zaledwie kilka dni temu wędrownicy z 59 BWDW "Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera wrócili z rejsu morskiego upamiętniającego ich patrona, żeglarza, który jako pierwszy Polak opłynął kulę ziemską.

Swój rejs skończył on w Great Yarmouth w Anglii i tam właśnie dopłynęła białostocka załoga. Tam harcerze wzięli udział w uroczystości symbolicznego wydania zgody konsula na powrót Zjawy do Polski i pożegnania Zjawy IV.

 

A w ubiegły weekend delegacja załogi 59 BWDW wzięła udział w uroczystości przywitania Zjawy IV w Gdynii po symbolicznym rejsie wokół Bałtyku. W uroczystościach wzięli udział także harcerze z Gdynii, Sopotu oraz załoga ostatniego etapu. Białostoccy wędrownicy odpowiedzialni byli za obstawienie wart przy przy świeżo odsłoniętej tablicy pamiątkowej oraz za odebranie cum z jachtu. Po złożeniu przez kapitana Zjawy IV, Piotra Cichego meldunku kończącego rejs i przekazaniu pamiątkowej tablicy z Great Yarmouth Naczelnik ZHP hm. Małgorzacie Sinicy, a także po przemówieniach i występach orkiestry, harcerze wraz z dh. Naczelnik wyruszyli w rejs po zatoce, by jeszcze chwilę spędzić na morzu. 

 

Więcej o historii polskiego harcerza- żeglarza, który opłynął kulę ziemską na stronie: http://www.cwm.zhp.pl/zjawa-iv/articles/rejs-podlug-slonca-i-gwiazd.html

 

Drużynowa 59 BWDW "Czemu By Nie"

pwd. Hanna Domurat

Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca