Pamięć, hołd i służba

24.102012

W dniu 29.10.2012 r.o godz. 13:00, na cmentarzu farnym w Białymstoku harcerze, harcerki, instruktorzy i seniorzy oddadzą hołd pamięci tym wszystkim, którzy odeszli na wieczną wartę.

Zbiórka przy kaplicy (główna brama wejściowa na cmentarzu). Następnie udamy się ze wspólnotą harcerską by odwiedzić groby naszych zasłużonych harcerzy i instruktorów, którzy tworzyli zręby harcerstwa na terenie naszej chorągwi. Zapalimy znicze pamięci, ustawimy warty harcerskie, odśpiewamy modlitwę harcerską, o każdym instruktorze i harcerzu opowiedziana będzie krótka gawęda i wspomnienia.
Posprzątamy groby naszych bliskich ze wspólnoty harcerskiej oraz innych zasłużonych białostoczan.

"Kiedy myślimy z wdzięcznością o zmarłych, dziękujemy Bogu, że przez tych, co odeszli, tyle nieraz otrzymaliśmy dobrego."

ks. Jan Twardowski

To nasz harcerski hołd, nasza tradycja i służba. Zapraszamy.

hm. Andrzej Bajkowski
Komendant Chorągwi Białostockiej