Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

Betlejemskie Światło Pokoju 2012 r.

27.112012Ruszyły przygotowania do przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju.

W tym roku nasza służba przebiegać będzie pod hasłem: "Odważ się być dobrym". Nawiązując do cytatu z Księgi Rodzaju - "A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre", rozumiemy je jako "bądź dobrym człowiekiem" oraz "czyń dobro". Wymaga to od Nas wielkiej odwagi i szczerych chęci. Dzisiejszy świat nie promuje poprawnych postaw, zanika kultura społeczna, moralność. Często czynienie dobra jest niepopularne, wręcz niepożądane. Hasło "Odważ się być dobrym" to nawołanie, podkreślenie by szukać w sobie dobra, którym można dzielić się z innymi. 

Komenda Chorągwi wspólnie z Komendą Hufca ZHP w Białymstoku organizują wyjazd autokarowy do Warszawy, po odbiór Betlejemskiego Światła Pokoju, w dniu 18 grudnia 2012 r. Składka zadaniowa od jednej osoby wynosi 35 zł. Z jednej drużyny można zgłosić do 4 członków ZHP (w przypadku wolnych miejsc limit miejsc na drużynę może zostać zwiększony).

 

Zgłoszenia i wpłaty należy kierować do Komendy Hufca ZHP w Białymstoku do dnia 14 grudnia 2012. Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie wraz z wpłatą oraz podaniem numeru PESEL.

Zachęcamy również do śledzenia strony Betlejemskiego Światła Pokoju.

Redakcja serwisu

Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca