Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

Zimowe wieści

27.012013Ferie trwają, biwaki i zimowiska również. W sobotę 26 stycznia powrócili uczestnicy zimowiska w Sokółce (3 SzDHiZ) oraz Jaświłach. Zimową przygodę w Choroszczy rozpoczęły zaś zuchy i harcerze z 7 SzDHiZ. 

W chwili obecnej trwa również wypoczynek w Turośni - 8 Szczep Drużyn Specjalnościowych. W niedzielę 27 stycznia do Ełku wyruszyła ponad 70-cio osobowa grupa harcerzy z 4 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych.

Łącznie na wszystkich biwakach i zimowiskach podczas tegorocznych ferii wypoczywa pona 750 harcerzy.

Komisja rewizyjna hufca odwiedziła w piątek 25 stycznia wraz z zespołem wizytacyjnym komendy chorągwi zimowisko w Mońkach oraz Jaświłach, zaś w niedzielę członkowie komisji z komendantką hufca złożyli wizytę harcerzom w Turośni Kościelnej oraz Choroszczy.

Pomimo siarczystego mrozu harcerze doświadczają uroków zimy na zajęciach podwórkowych, poza tym spędzają czas na zajęciach związanych z historią kulturą, czy tez bohaterami lubianych książek młodzieżowych.

Zimowisko w Choroszczy 7 SzDHiZ posiada aktualizowaną relację ze swojego pobytu - zapraszamy do odwiedzania strony szczepu 

Komenda hufca

Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca