Włączamy się do akcji

17.062013

Justyna jest jedną z nas, instruktorką ZHP. Zawsze pomagała innym a dziś potrzebuje naszej pomocy.

Zapraszamy do zapoznania sie z historią Justyny.

Jej jedyną szansą na dalsze życie jest przeprowadzenie rodzinnego przeszczepu płuc, który może zostać wykonany w Wiedniu. Niestety nasz NFZ nie podpisał umowy z Eurotransplantem i nie daje naszym obywatelom szansy na przeszczep za granicą.

Koszt wykonania przeszczepu to 150 tyś. euro.

Zbieramy wpłaty indywidualne ale przede wszystkim szukamy sponsorów, którzy mogą pomóc w uzbieraniu tej ogromnej kwoty.

Nr rachunku dla Justyny:

51 1240 1994 1111 0010 5166 3028

Fundacja Świat z Uśmiechem

56-400 Oleśnica

Dla wpłat z zagranicy

SWIFT: PKOPPLPW

nr rachunku 51 1240 1994 1111 0010 5166 3028

Prezes Fundacji - Agnieszka Grażyńska

e-mail: fundacjaswiat@gmail.com

Jest wiele takich apeli jak ten, dlatego jeżeli ktoś ma wątpliwości co do uczciwości tej akcji proszę o kontakt z fundacją lub z Hufcem ZHP w Oławie

email: olawa@zhp.pl

Jeżeli nie moższesz pomóc finansowo, proszę udostępnij to wydarzenie na swoim profilu - w taki sposób również pomagasz :)

" Bo prócz ogniska o coś nam chodzi

Bo prócz piosenek coś w sercu tkwi.

Bo prócz wędrówki coś trzeba zrobić,

Bo bez Przyjaciół nie można żyć…"

Udostępniam list, zamieszczony na profilu Hufca Oława:

"Pozwalamy sobie zwrócić się o pomoc w leczeniu straszliwej choroby, na którą zapadła nasza koleżanka - nauczyciel, instruktor ZHP, wolontariusz, pracownik naszej szkoły - pani Justyna Piotrowska.

Mimo, że serca i umysły uczniów rozpala, to sama gaśnie. Codziennie widzimy jej powolne umieranie. Po urodzeniu córeczki (4 lata temu) zaczęła mieć problemy zdrowotne, rok czasu wielu lekarzy specjalistów nie potrafiło zdiagnozować nadciśnienia płucnego, które pojawiło się najprawdopodobniej wskutek porodu.

Zdajemy sobie sprawę, że pani Justyna cierpi na ciężką chorobę. Wiemy, że ludzie umierają, bo nie można im pomóc, ale w naszym odczuciu powinni mieć prawo do właściwego, jak najlepszego leczenia i pełnej opieki medycznej. Sądzimy, że w przypadku pani Justyny powinno się zrobić więcej, zasłużyła ona na to, aby znalazła się szansa i ktoś, kto z pasją zawalczy o jej życie.

Pani Justyna podczas tej długotrwałej choroby, cały czas jest czynnym, wzorowym pracownikiem, nie korzysta ze zwolnień lekarskich ani urlopu zdrowotnego. Pracę traktuje jako jedyną terapię, która nakazuje jej pokonywać straszliwe zmęczenie organizmu. Ma 34 lata, wychowywała się w rodzinie nauczycielskiej, od 7 roku życia, po śmierci ojca wychowywała ją i siostrę samotnie mama. Jej pasją jest nie tylko praca dydaktyczna, ale też działalność społeczna, na którą uwrażliwia dzieci i dorosłych. Od początku istnienia WOŚP wraz ze swoimi harcerzami angażuje się w tą piękną ideę. W ubiegłym roku mimo ciężkiej choroby pod jej kierunkiem drużyna zebrała pokaźną sumę 12 tys. zł. Jej życie to dawanie z pasją siebie innym, to pasmo wielu sukcesów jej wychowanków. Jej uczniowie odnoszą sukcesy w międzyszkolnych konkursach. Byli uczestnikami rejsu "Śladami Zawiszy", wygrali wycieczkę do Londynu, w ramach skautingu przebywali na zlocie w Anglii, reprezentując nasz kraj brali udział w Zlocie Harcerzy we Lwowie. Odnoszą także sukcesy na terenie miasta i województwa w przeglądach teatralnych. Za jej sprawą uczennica otrzymywała stypendium naukowe Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jej uczniowie wygrali konkurs fotograficzny pn. "Wolność" i w nagrodę byli gośćmi Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Ten list kierujemy do wielu ważnych w naszym życiu społecznym osób, Przyjaciół, instytucji, z nadzieją, że ich wrażliwość, kompetencje i możliwości mogą sprawić wiele.

W imieniu Społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im.

Bolesława Chrobrego w Oławie, Pracowników, Rady

Rodziców i uczniów - Dyrektor Zdzisława Golańska

W imieniu Hufca ZHP w Oławie - instruktorów,

zuchów i harcerzy - Komendant hm Jerzy Październik"