Jubileusz 100-lecia harcerstwa na Białostocczyźnie

19.082013

Zlot ZHP Chorągwi Białostockiej połączony z przekazaniem nowego sztandaru Chorągwi i przyjęcie za nowego patrona hm. Ryszarda Kaczorowskiego.

Zapraszamy !
Spotkajmy się wszyscy razem w gronie harcerskim, w dniu 8 września 2013 r., na jednodniowym Zlocie ZHP Chorągwi Białostockiej by godnie uczcić 100-lecie harcerstwa na Białostocczyźnie. Podczas Jubileuszu przekazany zostanie Chorągwi nowy sztandar i nadane imię nowego patrona: hm. Ryszarda Kaczorowskiego.

10.30 - zbiórka na placu przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

10.45 - przejście do Katedry Białostockiej.

11.00 - Uroczysta msza święta w Katedrze Białostockiej podczas której poświęcony zostanie sztandar i przekazane wotum w postaci krzyża harcerskiego.
Homilię wygłosi J.E. Biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz.

12.05 - 12.15 - Przemarsz na dziedziniec Pałacu Branickich.

12.15 - 13.30 - Wspólny obiad (drużyny, goście i instruktorzy). Obiad przygotowany w formie polowej.

14.00 - 15.30 - Zbiórka harcerska w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. Przekazanie sztandaru, odczytanie aktu powołującego Druha Ryszarda Kaczorowskiego na patrona ZHP Chorągwi Białostockiej, wbicie gwoździ pamiątkowych do sztandaru, montaż słowno - muzyczny, przyrzeczenie harcerskie, wystąpienie gości, wręczenie wyróżnień Polskiego Harcerza.

15.45 - odprawa druzynowych i patrolowych na dziedzińcu pałacu Branickich.

16.00 - poczęstunek wielkim urodzinowym tortem.

16.00 - Po uroczystościach, w ramach bloku programowego, odbędzie się Rajd Szlakiem Druha Ryszarda Kaczorowskiego a na zuchy czeka Rajd Antka Cwaniaka.

17.00 - Odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej Druhowi Ryszardowi Kaczorowskiemu przy ul. Glinianej 14 (Bojary)

Obchody 100-lecia harcerstwa na Białostocczyźnie zakończone zostaną spotkaniem o godz.18.30, w Zwierzyńcu, przy dębach zasadzonych dla uczczenia rocznicy Konstytucji 3 Maja, gdzie hm. Ryszard Kaczorowski w 1933 r. złożył przyrzeczenie harcerskie. Wręczone zostaną specjalne dyplomy, nagrody i Braterskim Kręgiem rozwiążemy Zlot.

Zaproszenia drużynom i instruktorom zostały przesłane do hufców.

Zapraszamy środowiska harcerskie, instruktorów, drużynowych wraz z drużynami, harcerki, harcerzy i zuchy !

www.facebook.com

Przewodniczący Rady ZHP Chorągwi Białostockiej