Ostatnie wakacyjne chwile

22.082013

Kończy się przedostatni tydzień wakacji. Wszystkie drużyny powróciły ze swych obozów bogatsze o nowe doświadczenia.

Mamy nadzieję, że czas na obozach upłynął atrakcyjnie i wypełniony był niezapomnianymi przeżyciami.

Podczas tegorocznych wakacji białostoccy harcerze zwiedzili Tatry, Bieszczady, Beskidy byli nad morzem, nad jeziorami, w lasach a także odwiedzili piękne miasta takie jak Kraków czy Toruń, a także żeglowali i wędrowali po pięknej Szwecji i Finlandii.

Poza obozami środowisk wiele drużyn wzięło udział w ogólnopolskich przedsięwzięciach. I tak spotkać można nas było na Międzynarodowym ZLocie Harcerzy i Skautów Wicek 2013, mieliśmy również dosłownie kilku reprezentantów na Zlocie Kadry ZHP (phm. Adam Wnorowski wziął udział w Zlocie Kadry Wspierającej, zaś phm. Tomasz Kozłowski wraz z ks. phm. Sebastianem Barwiejukiem oraz ks. hm. Aleksandrem Dobrońskim wspomagali Centrum Duchowe Zlotu. 59 BWDW uczestniczyła w ramach swojej wyprawyw Zlocie Skautów Wodnych w Kustavi w Finlandii. 6-cio osobowy patrol z naszego hufca uczestniczył również w Zlocie Skautowym z Gruzji. Choć odległość do przebycia była ogromna to w ocenie uczestników zlotu zdecydowanie warto było. Aktualnie na Wędrowniczej Watrze przebywają jeszcze białostoccy wędrownicy odpoczywając po beskidzkich wędrówkach na zlocie.

Zachęcamy drużyny do przesyłania zdjęć z obozów i harcerskich wyjazdów celem wzbogacenia wakacyjnej galerii hufca,

A my, życzymy by ostatnie wakacyjne chwile rozświetliły się jeszcze słońcem.

Komenda hufca