Weekend w gronie hufcowych zespołów

30.032014

Wiosenna sobota i niedziela upłynęły w twórczej atmosferze pracy nad udoskonalaniem funkcjonowania różnorodnych sfer naszego hufca.

W spotkaniu wzięli udział szefowie oraz członkowie komendy hufca, komisji rewizyjnej, namiestnictwa zuchowego, namiestnictwa harcerskiego, namiestnictwa starszoharcerskiego, namiestnictwa specjalnościowego, zespołu programowego, komisji stopni instruktorskich, zespołu kadry kształcącej, zespołu zagranicznego, zespołu wychowania duchowego wraz z kapelanem hufca oraz zespołu logistycznego w osobie kwatermistrza.

Elementem spotkania była analiza wniosków i postulatów wypracowanych przed rokiem w perspektywie ich stanu realizacji na dzień dzisiejszy. Uczestnicy zapoznali się również z wynikami ankiety przeprowadzonej na naradzie drużynowych, mającej na celu podsumowanie działalności hufca. Wypracowanych zostało szereg wniosków do przemyślenia, z których kilka zostało dogłębnie omówionych oraz wypracowane zostały pomysły na rozwiązanie zgłoszonych problemów.

Sobota wieczór to udział białostockich instruktktorów w przesuniętej przez nas akcji "Cała Polska czyta Kamienie na szaniec". Poza przypomnieniem sobie dobrze znanych słów zawartych w książce, podjęliśmy dyskusję o wartości przyjaźni wśród bohaterów książki, a także dziś. W trakcie kominka swóje oznaczenia funkcyjne otrzymała druhna namiestniczka starszoharcerska pwd. Paulina Bakier, pełnomocniczka zagraniczna phm. Joanna Ossowska, nowa członkini komisji rewizyjnej pwd. Agnieszka Stasiewicz oraz cżłonek namiestnictwa specjalnościowego pwd. Tomasz Iwaniuk. Zostały również wręczone Hufcowe Odznaki Honorowe phm. Magdalenie Kropiwnickiej oraz phm. Monice Bartoszuk.

W niedzielę wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Pana Leszka Chaleckiego o tym jak skutecznie prowadzić spotkania.

A wszystko to działo się w doborowym towarzystwie!

Dziękuję, że tak jak i komendzie tak i Wam - instruktorom hufca pracującym w zespołach - bliska jest potrzeba ciągłego doskonalenia, szukania rozwiązań, a przede wszystkim twóczego dialogu w poczuciu współpracy i braterstwa,

hm. Agata Pietryszyk
Komendantka hufca