Lednica 2000 - harcerska służba

11.042014

Drodzy Przyjaciele!

Spotkanie Młodych Lednica 2000 ma już 18 lat. Uzyskało samodzielność

i dojrzałość. Stało się trwałym elementem polskiego duszpasterstwa

i wychowało setki tysięcy młodych ludzi. Z niesłabnącym entuzjazmem nadal wybieramy Chrystusa i odkrywamy kolejne aspekty Jego miłości.

Przybywajcie na Pola Lednickie po lednicki dowód osobisty oraz pierścień zaślubin z Jezusem. Po jeziorze Lednica nadal chodzi Chrystus, a my patrzymy Mu w oczy, idąc po wodzie w Jego kierunku. Ludzie wyboru Chrystusa to zupełnie nowi ludzie, dla których celem jest dom Ojca, a czasem - cała wieczność. Ludzie Lednicy wyzbywają się lęku i pogłębiają swoją świadomość przynależności do Chrystusa. Przynajmniej raz do roku musimy się zobaczyć. Czekam na Was 7 czerwca 2014 roku na Polach Lednickich.

W tym roku Spotkanie Młodych Lednica 2000 staje się konfesjonałem polskiej młodzieży. Nabożeństwo pokutne wraz z rachunkiem sumienia i spowiedzią poprowadzi wieloletni ceremoniarz papieski i jałmużnik - ks. abp Konrad Krajewski.

Już dziś zaproście na XVIII Spotkanie Młodych Lednica 2000 wszystkich Waszych przyjaciół, znajomych i nieznajomych. Całym sercem czekam na Was!

Do zobaczenia 7 czerwca!

Jan W. Góra OP

Twórca i animator Ruchu Lednickiego

źródło: www.lednica2000.pl

Zapraszamy harcerzy do służby podczas spotkania Młodych Lednica 2000
liczba miejsc ograniczona!!! (decyduje data zgłoszenia)

Termin: 6-8 czerwca 2014 r. (wyjazd  6 czerwca wieczorem, powrót 8 czerwca około południa)

Koszt: 110 zł (zapewniony ciepły posiłek w sobotę, transport, ubezpieczenie, prowiant na podróż w obie strony we własnym zakresie)

Istnieje możliwość wyboru formy udziału w trakcie spotkania: służba porządkowa, reprezentacja (dotyczy wyłącznie instruktorów).

Zgłoszenia wraz z wpłatą i podpisaną kartą uczestnictwa
przyjmowane są w biurze hufca do 15 maja br.

Wymaganie dotyczące uczestników:

- ukończone 13 lat

- posiadanie regulaminowego umundurowania (wraz z nakryciem głowy)

- dostarczenie do 15 maja wpłaty wraz z uzupełniona kartą uczestnika (z podpisaną zgodą rodzica i drużynowego)

Zgłoszenia mogą odbywać się indywidualnie, na karcie zgłoszenia w przypadku harcerzy wymagana jest zgoda przełożonego – drużynowego.

Zapraszamy!!!

hm. Agata Pietryszyk