Uroczystości 3 maja

28.042014

3 maja w dniu Święta Uchwalenia Konstytucji apeluję do wszystkich drużyn o czynny udział w uroczystościach 3-majowych, które organizowane będą na terenie na miasta.

To my instruktorzy, harcerki i harcerze powinniśmy pamiętać i strzec wartości patriotycznych w naszej codziennej pracy i służbie. To piękne, że w tym radosnym i pełnym patriotyzmu dniu dajemy przykład swoją postawą i zaangażowaniem.

Apeluję do wszystkich środowisk harcerskich o sprawdzenie umundurowania w drużynach oraz dopilnowania by reprezentacje uczestniczyły w uroczystościach: ze sztandarem, proporcami bądź z biało-czerwoną flagą.

Centralne obchody rozpoczną się w Białymstoku 3 maja o godz. 11:00, uroczystą Mszą Świętą w Katedrze p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a następnie odbędzie się Apel i oddanie hołdu przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zbiórka drużyn i środowisk harcerskich o godzinie 10:35 przy Kinie Ton.

Niech 3 maja będzie dniem radosnym i godnie uczczonym przez harcerki, harcerzy i instruktorów!

Czuwaj!
Komendantka Hufca ZHP w Białymstoku