Aktywny majowy weekend

03.052014

Majowy weekend dla wielu środowisk harcerskich jest bardzo aktywny.

Już od 30 kwietnia na rejsie po Wielkich Jeziorach Mazurskich jest aż 40 białostockich żeglarzy ze wszystkich naszych drużyn wodnych (6 BDH, 9 BDH, 19 BWDH oraz 59 BWDW).

1 maja rozpoczął sie czterodniowy biwak w Borkach dwóch szczepów 31 SzDHiZ oraz 48 SzDHiZ. Zgromadził on aż 130 osób.

2-4 maja w Grze taktycznej Operacja Reagowania Kryzysowego, organizowanej przez Hufiec ZHP Chorzów wzięły udział dwie drużyny naszego hufca: 66 BDH oraz 5 BDSh.

2 -3 maja wyruszyła piesza pielgrzymka do Zwierek na święto patrona dzieci i młodzieży Męczennika Gabriela. W pielgrzymce wzięłi udział harcerze i harcerki z 50 BDH.

Tradycyjnie 3 maja w uroczystościach Rocznicy uchwalenia konstytucji wzięła udział reprezentacja harcerska. Została ustawiona harcerska warta, wystawiony poczet sztandarowy oraz złożone znicze pamięci. Harcerze rozdawali równiez uczestnikom uroczystości przygotowane przez Urząd Wojewódzki śpiewniki,

Również 3 maja po uroczystościach kościelnych na Placu Miejskim harcerze z 9 SzDHiZ wspomagali organizację przygotowanego przez Urząd Wojewódzki Miasteczka biało-czerwonego. Harcerze przygotowali atrakcje dla najmłodszych: malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, a także zabawy chustą KLANZY. Całą inicjatywę prowadziła druhna phm. Joanna Ossowska - komendantka szczepu.

Z pewnością wiele inych środowisk harcerskich również spędziło początek maja aktywnie. Zachęcamy do wzbogacenia albumu na facebooku zdjęciami relacjonującymi Wasze działania.

Komenda hufca