Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

Białostoccy harcerze w drodze na Monte Cassino

14.052014 

Z samego rano harcerze naszego hufca reprezentując chorągiew wyruszyli na obchody 70. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Rozpoczęła się wyprawa Związku Harcerstwa Polskiego „Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia” w 70. rocznicę bitwy o Monte Cassino.

Dziś i jutro 1400 harcerzy wyruszy, aby upamiętnić te ważne wydarzenia na włoskiej ziemi.

 Jednak tegoroczna wyprawa to nie tylko patriotyczne uroczystości – dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Zwiedzanie miast północnych Włoch – Wenecji i Werony, podróże po urokliwych terenach Lacjum, poznawanie Rzymu, a w drodze powrotnej – Wiednia. Podczas wyprawy odbędzie się również tradycyjny rajd Honker – przebiegał będzie terenami, gdzie przed siedemdziesięcioma laty toczyła się bitwa o Monte Cassino.

 

 To również okazja do rozmowy ze świadkami tamtych wydarzeń – harcerze będą brali udział w specjalnym spotkaniu z kombatantami wojennymi. Będą również pełnić służbę na tamtejszych cmentarzach i miejscach pamięci.

Wyprawa organizowana jest wraz z włoskimi organizacjami skautowymi – AGESCI i CGNEI. Ważnym partnerem jest również Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Zlot „Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia” zakończy się w przyszły wtorek.

 Podczas zlotu działać będą wszystkie organizacyjne media – komunikatów i informacji można spodziewać się na stronach mc2013.zhp.pl i zhp.pl. Specjalne programy harcerskiej telewizji internetowej ZHP360 znaleźć można na www.youtube.com/zhp360. Tym razem codziennie czekają nas 2 programy publicystyczne - „Dzień Dobry Cassino!”oraz „Studio Museo Historiale”. Będziemy mogli zobaczyć również transmisje z najważniejszych uroczystości podczas zlotu.

Działać będzie również zlotowy dziennik - #MC2014.

 źróło: www.zhp.pl

 

Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca