Odeszła na wieczną wartę

28.082014

W dniu 27 sierpnia 2014 r., w godzinach wieczornych zmarła harcmistrzyni Teresa Zarzecka - zasłużona instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. W swoim życiu przeszła cały szlak harcerski - pełniła szereg funkcji instruktorskich, prowadziła gromadę zuchową, pełniła funkcję Namiestniczki Zuchowej w Hufcu Białystok, Zastępcy Komendanta Chorągwi, była członkinią Chorągwianej Komisji Rewizyjnej oraz członkinią Instruktorskiego Kręgu Starszyzny Harcerskiej i Seniorów przy Chorągwi Białostockiej, a także członkinią Sądu Harcerskiego Hufca ZHP Białystok.

Współpracowała i wspomagała Harcerstwo na Białorusi. Każdą wolną chwilę spędzała w harcerstwie, brała udział w licznych zlotach, złazach seniorów, służyła swoją radą i pomocą każdemu instruktorowi, harcerce i harcerzowi. Została odznaczona Orderem Uśmiechu i Krzyżem Za Zasługi dla ZHP. Przez całe życie była wierna Prawu i Przyrzeczeniu Harcerskiemu.

Żegnamy Ciebie Druhno Tereso w żalu i smutku!

Niech dobry Bóg przyjmie Ciebie do swoich Niebios!

O Panie Boże, Ojcze Nasz,

w opiece Swej nas Miej...

Wystawienie zwłok w piątek o godzinie 16:00 w Kaplicy przy Kościele Św. Jadwigi w Białymstoku na osiedlu Zielone Wzgórza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godzinie 13:30 w Kościele Św. Jadwigi. Pochówek na cmentarzu w Starosielcach.

Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej

hm. Andrzej Bajkowski

Przewodniczący Rady Chorągwi

hm. Lech Magrel