Wędrówka drużyn 1 września

28.082014

W poniedziałek, 1 września 2014 r. ruszamy na Miejską Wędrówką Śladami Bohaterów II wojny światowej "Białystok '39 - '45". Zapraszamy wszystkie gromady zuchowe i drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze. Każdy patrol otrzyma specjalną mapę. Na najlepsze patrole czekają piękne statuetki, ciekawe publikacje i liczne nagrody.

Startujemy w poniedziałek, sprzed budynku Komendy Chorągwi przy ul. Pałacowej 3/1 w Białymstoku o godzinie 15:00. Podczas całej wędrówki patrole odwiedzą kilka miejsc związanych z historią II wojny światowej i pamięcią polskich żołnierzy walczących o niepodległość. Meta wędrówki na Wysokim Stoczku przy Kościele Zmartwychwstania Pańskiego. O godzinie 17:00 w intencji poległych, polskich żołnierzy odbędzie się msza św., a po mszy na wszystkich czekać będzie harcerski, polowy posiłek i wręczenie nagród.

Tego dnia oddamy hołd poległym żołnierzom i upamiętnimy wybuch II wojny światowej.

Propozycja realizowana jest przez Komendę ZHP Chorągwi Białostockiej wspólnie z Hufcem ZHP Białystok.

UWAGA! PRZYPOMINAMY, ŻE 1 WRZEŚNIA WSZYSTKIE HARCERKI I HARCERZE ORAZ INSTRUKTORZY, BĘDĄCY W MUNDURZE SĄ ZWOLNIENI Z OPŁAT NA PRZEJAZDY KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W BIAŁYMSTOKU!

Karta zgłoszenia

Redakcja serwisu