Identyfikacja Wizualna ZHP i CBP

03.092014

W listopadzie 2012r. Główna Kwatera wprowadziła Identyfikację Wizualną ZHP. Powstała katalog, w którym zawarte są zasady używania harcerskich grafik i dokumentów. Wszystkie materiały, pliki i grafiki są zamieszczane na dysku ZHP. Znajduje się tam też folder z plikami do instalacji czcionki Museo w pięciu wersjach, która jest oficjalną czcionką ZHP.

Katalog Identyfikacji Wizualnej ZHP

Dysk ZHP

Folder z czcionką Museo

Hufiec Białystok również używa swojego logo, które można wykorzystywać do własnych działań harcerskich.

Kilka dni temu została opublikowana strona Centralnego Banku Pomysłów ZHP, z którego można czerpać inspiracje na wszelkie harcerskie aktywności.

Centralny Bank Pomysłów

Nasz hufiec od początku stara się wdrażać obowiązujące zasady i dba o jednolitość dokumentów, ale bez Was się to nie uda! Gdy robicie plakat naborowy, piszecie zaproszenia dla rodziców, czy regulamin jakiegoś konkursu warto użyć czcionki Museo czy poprawnego logo ZHP. Razem dbajmy o identyfikację wizualną naszego związku i korzystajmy z dotychczasowego dorobku!

phm. Magdalena Kropiwnicka
szefowa biura