Tym, którzy odeszli na wieczną wartę

24.102014

"Kiedy myślimy z wdzięcznością o zmarłych,
dziękujemy Bogu, że przez tych, co odeszli, tyle nieraz otrzymaliśmy dobrego."

ks. Jan Twardowski

W dniu 29 października 2014 r. (środa), o godzinie 14:00, na Cmentarzu Farnym w Białymstoku harcerze, harcerki, instruktorzy i seniorzy harcerscy oddadzą hołd pamięci tym wszystkim, którzy odeszli na wieczną wartę.

Zbiórka patroli harcerskich przy bramie wejściowej - głównej na cmentarzu farnym.

Udamy się ze wspólnotą harcerską na groby naszych zasłużonych druhów i druhen, którzy spoczywają na białostockim cmentarzu. To właśnie oni tworzyli zręby harcerstwa na terenie naszej chorągwi. Zapalimy znicze, ustawimy warty harcerskie, odśpiewamy modlitwę, opowiedziana będzie również krótka gawęda i wspomnienie o instruktorach i harcerzach.

Nie przechodźmy obojętnie obok opuszczonych grobów żołnierzy AK, Sybiraków, żołnierzy walczących podczas I i II wojny światowej oraz tych wszystkich, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Druhny i Druhowie!

Stańmy do apelu i wspólnie oddajmy hołd pamięci naszym najbliższym harcerzom, harcerkom i instruktorom.

To nasz harcerski obowiązek, nasza tradycja, nasza służba i pamięć.

Czuwajmy zawsze, czuwajmy dla naszej Ojczyzny.

hm. Andrzej Bajkowski
Komendant ZHP Chorągwi Białostockiej