Ekscytujący weekend

25.112014

Zjazd, zryw, modlitwa, teatr, biwaki, zbiórki. W miniony weekend było co robić.

Po pierwsze i najważniejsze od soboty ZHP Chorągiew Białostocka posiada nowe władze. Zjazd zwyczajny chorągwi wybrał na komendantkę hm. Hannę Horodeńską. Gratulujemy!!!
W skład komendy weszli: hm. Andrzej Bajkowski - z-ca komendanta, skarbnik chorągwi, phm. Bogumił Dziedziul - z-ca komendanta ds. pracy z kadrą i programu, phm. Dariusz Kośko - członek komendy, hm. Edyta Trzeciak - członek komendy, hm. Marek Trzeciak - członek komendy, hm. Mariusz Tarnawczyk - członek komendy, hm. Sławomir Jasiński - członek komendy, pwd. Piotr Fiedorczuk - członek komendy.

Weekend to również wyjazdowe spotkanie Harcerskiego Kursu Alfa, które miało miejsce w Księżynie.

50 wędrowników spotkało się na Wędrowniczym Zrywie w Rybnikach. w którym udział wzięło 8 drużyn wędrowniczych: 34 BDW, 59 BWDW, 63 BDW, 100 BDHiH, 144 BDW, 173 BDW, BDW np. R. Korejwo, BDW np. A. Wyszkowska, oraz drużyna wędrownicza z Moniek (Hufiec ZHP Grajewo), ogniobranie zaś odwiedził Harcerski Krąg Akademicki. Kadra drużyn wędrowniczych podczas Zrywu wybrała również swojego namiestnika. Druhna pwd. Sylwia Alaszkiewicz, komendantka Wędrowniczego Zrywu podjęła się tego wyzwania.

W sobotnie przedpołudnie miał również miejsce Przegląd Teatralny, w którym udział wzięło 6 drużyn i gromad.

Komenda hufca