Hufcowa Szlachetna Paczka

01.122014

Druhno, Druhu!
Słyszałeś o Szlachetnej Paczce, ale jeszcze nigdy nie brałeś w niej udziału? Teraz masz okazję dołożyć się do hufcowej Szlachetnej Paczki, którą razem stworzymy! Ideą jest bliskie harcerzom niesienie pomocy drugiemu - a w tym przypadku konkretnie wybranej rodzinie będącej w trudnej sytuacji materialnej. Chcemy zapewnić im podstawowe środki do życia, a może także... spełnić ich ciche marzenia :)Jak to zrobić?Wystarczy w dniach 2-12 grudnia przynieść zebrane produkty i zostawić w kartonie czekającym w hufcu. Niech to będzie coś od Ciebie, ale może także od Twojej całej drużyny, poprzedzone przeprowadzeniem takiej zbiórki? Pamiętaj, że razem możemy więcej, a ja liczę na Ciebie, bo chęć pomocy została już zdeklarowana i nie możemy nie podjąć tego wyzwania. :)Co się przyda?Na pewno produkty żywnościowe, środki czystości i odzież na zimę. Rodzina ta potrzebuje również KOMODY, w której będzie mogła trzymać ubranka dzieci. Ta, którą posiadają, jest niefunkcjonalna, ponieważ się zepsuła i ubranka z niej wypadają. Dzieci zaś marzą o SUKIENCE KSIĄŻNICZKI (Maja, 4 lata), PLUSZOWYM KOTKU (Kinga, 3 lata),oraz CZYMŚ ZWIĄZANYM Z GRAMI PC (Dawid, 11 lat). Dokładny opis rodziny i ich potrzeb przytaczam niżej:

Opis rodziny
Pani Urszula (27 l.) wraz z mężem Leszkiem (29 l.) wychowują trójkę dzieci – Dawida (11 l.), Maję (4 l.) oraz Kingę (3 l.). Mieszkają z matką pani Urszuli, panią Anną (48 l.). Rodzina zmaga się z trudną sytuacją od około 2 lat. Ogromny wpływ na ten stan miał wypadek w pracy pana Leszka, w którym doznał poważnego urazu brzucha. Musiał on poddać się długiej rekonwalescencji i przez to stracił pracę przy budowie. Natomiast pani Urszula straciła pracę będąc w ostatniej ciąży. Pani Anna pracuje na pełen etat, jednak jej pensja nie jest wystarczająca (1000 zł). Po dodaniu różnych zasiłków, stypendium socjalnego oraz alimentów na Dawida, łączny dochód rodziny wynosi ok. 2200 zł. Po odjęciu kosztów mieszkania, przypada 216 zł na członka rodziny.Pan Leszek z Panią Urszulą starają się zapewnić im wszystko co niezbędne, jednak nie zawsze jest to proste. By spełnić podstawowe potrzeby dzieci, bardzo często rezygnują z opłacania czynszu, przez co zwiększa się zadłużenie rodziny. Rodzice starają się jednak zmienić swoją sytuację materialną. Odkąd najmłodsza córeczka poszła do przedszkola, pani Urszula dąży do ukończenia zaocznej szkoły średniej i zapisała się na dodatkowe kursy z florystyki oraz obsługi kasy fiskalnej. Chce zdobyć lepsze wykształcenie, bo jak sama mówi, każdy pracodawca tego oczekuje. Pan Leszek czynnie poszukuje pracy, jednak prace wykończeniowe, w których ma największe doświadczenie mają „przestój” o tej porze roku. Rodzice w tym momencie skupiają się na wychowywaniu swoich pociech. Jednogłośnie mówią, że to ich największa duma. Wśród największych potrzeb rodzice wymieniają kurtki oraz obuwie na zimę, gdyż nie są w stanie tego zapewnić - szczególnie córeczkom, które szybko rosną. Rodzina byłaby również wdzięczna za komodę na ubrania dzieci. Stara jest popsuta i niefunkcjonalna, a ubranka z niej po prostu wypadają.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

PLIK Z DOKŁADNYM OPISEM I POTRZEBAMI RODZINY

Koordynator Hufcowej Szlachetnej Paczki