Finał Szlachetnej Paczki

16.122014

W miniony weekend odbył się Finał Paczki. Był naprawdę pracowity i emocjonujący. Razem zebraliśmy kilkadziesiąt kartonów żywności, chemii, odzieży, obuwia, zabawek i innych prezentów! Po zebraniu tego wszystkiego, zapakowaniu i przewiezieniu, mogliśmy także wziąć udział w  przekazaniu tej Paczki rodzinom, więc sami usłyszeliśmy zachwyt dzieci na widok Mikołaja ("Już nie mogłam się doczekać!"), zobaczyliśmy radość w ich oczach ("Mamo, zawsze o takiej marzyłam!", "Taką chciałam!") i zadowolenie rodziców ("Czuję się znów jak mała dziewczynka, gdy je rozpakowuję. Tyle paczek i wszystko dla mojej rodziny!").
Jestem zobowiązana przekazać Wam podziękowania od tych rodzin. Dziękuję więc:
- każdemu harcerzowi i harcerce, którzy dołożyli się do Paczki przynosząc produkty do siedziby hufca
- instruktorom naszego hufca, zarówno obecnym jak i byłym, którzy posiadają już swoje rodziny. Wasze wsparcie było chyba największe!
- drużynowym, którzy akcję najpierw przeprowadzili w swoich drużynach, a dopiero potem przekazali to wszystko do hufca i to w niemałej ilości!
- hm. Agacie Pietryszyk i pwd. Ewelinie Rydzewskiej za pomoc w oklejaniu kartonów w świąteczny papier
- pwd. Maciejowi Tarasiewiczowi za pomoc w logistyce i transporcie paczek oraz fotorelację z wydarzenia
- pwd. Pawłowi Jemielianiukowi za pomoc w transporcie łóżka i mebli, które przekazaliśmy jeszcze innym dwóm rodzinom
- pwd. Pawłowi Jemielianiukowi i pwd. Jakubowi Wilczyńskiemu za odegranie roli Mikołaja
- dh. Natalii Werder za rolę mikołajowego pomocnika
Certyfikaty dla drużyn i szczepów, które włączyły się w akcję będą wręczone na wigilii hufca.
Do odebrania nędą także indywidualne podziękowania dla instruktorów.
Całą akcję Szlachetna Paczka, w ramach której pomogliśmy potrzebującym rodzinom, można by podsumować krótko: BYŁO WARTO! :)
koordynator Hufcowej Szlachetnej Paczki
phm. Magdalena Duszyńska