Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

Jak zostać hm. Stanisławem Moniuszko?

15.012015Mamy dla Was kilka propozycji na świętowanie rocznicy urodzin hm. Stanisława Moniuszko.

Po pierwsze – akcja na Facebook’u „Jak zostać hm. Stanisławem Moniuszko?”. Specjalnie dla Was złożyliśmy filmik instruktażowy, żebyście wiedzieli jak to zrobić. Do obejrzenia tutaj. 

Dodatkowo w biurze hufca od 16.01.2015r. znaleźć będzie można rogatywkę i okulary. Przemiła komendantka, szefowa biura bądź kwatermistrz na pewno z miłą chęcią zrobią Wam w nich zdjęcie. 

Po drugie – konkursy – 25.01.2015r. co godzinę, od 10:00 do 18:00 włącznie, na fanpag-u hufca zamieszczane będą pytania związane z życiem hm. Stanisława Moniuszko. Osoby, które pierwsze odpowiedzą poprawnie na pytania otrzymają nagrody.

Po trzecie – Zachęcamy do zapalenia znicza na grobie hm. Stanisława Moniuszki (grób znajduje się na cmentarzu farnym, za kaplica, po lewej stronie, miejsce wskazane na miejscu poniżej), aby pokazać, że pamiętamy i pamiętać będziemy jeszcze długo. Przy grobie patrona, w dniu rocznicy jego urodzin, stać będzie słoik, do którego zachęcamy aby wrzucić jakąś opowieść o dzisiejszym harcerstwie, drużynie, szczepie, hufcu dla Druha Stanisława. Komenda hufca zobowiązuje się do opublikowania tego na stronie hufca i zamieszczenia w kronice hufca. 

KONIECZNIE POINFORMUJ HARCERZY ZE SWOJEJ DRUŻYNY.

 

Niech i oni zmienią zdjęcie profilowe 25.01.2015r. i wezmą udział w konkursach. 
A może weźmiesz okulary i rogatywkę na zbiórkę gromady/ drużyny i sam porobisz swoim podopiecznym zdjęcie? Na pewno nie zajmie to więcej niż 15 minut a uczcimy wszyscy razem pamięć patrona Hufca ZHP Białystok, hm. Stanisława Moniuszko. 

Zespół programowy

 


Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca