Hufiec ZHP Białystok im. hm. Stanisława Moniuszki

Chorągiew Białostocka
Bazy Hufca: Borki | Stańczyki
Związek Harcerstwa Polskiego Kontakt Login

III edycja Harcerskiego Kursu Alpha

31.012015Już po raz trzeci zapraszamy na spotkania Harcerskiego Kursu Alpha.

"W trakcie dziesięciu cotygodniowych spotkań uczestnik może podjąć wyzwanie poznania i zrozumienia tego, co ludzie tak skomplikowali, choć w założeniu miało to być bardzo proste. W połowie kursu jest wyjazd weekendowy poświęcony Duchowi Świętemu. Spotkania pokazują, że chrześcijaństwo to przede wszystkim osobista relacja z Jezusem. Jednocześnie kurs odpowiada na podstawowe pytania dotyczące wiary, modlitwy, umiejętności czytania i zrozumienia prawd Pisma Świętego. Dotyka tematu darów Ducha Świętego oraz Bożego działania w życiu człowieka, a także doświadczenia uzdrowienia w dzisiejszym świecie."

źródło:wikipedia.pl

Czas spędzony na Kursie Alpha to przed wszystkim czas rozmów, rozważań, spotkań, modlitwy, o czym z pewnością mogą powiedzieć już dziesiątki harcerzy trzech organizacji harcerskich, którzy uczestniczyli w dwóch poprzednich edycjach.

W skrócie kurs Alpha to:

A – anyone can come. Każdy może przyjść. Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na temat wiary chrześcijańskiej, adresowany jest do osób od I klasy gimnazjum.

L – learning and laughter. Uczymy się i śmiejemy. Spotkania odbywają się w radosnej atmosferze,  śmiech i humor są ważnym elementem kursu.

P – pasta (wł. makaron). Wspólne posiłki pomagają w stworzeniu miłej atmosfery i dają okazję ludziom do poznawania się i nawiązywania przyjaźni.

H – helping one another. Pomagamy sobie nawzajem, pracujemy w małych grupach 

A – ask anything. Można pytać o wszystko. Żadne pytanie nie jest niemądre lub zbyt napastliwe.

III edycja Harcerskiego Kursu Alpha rozpocznie się 26 lutego (czwartek) o godz. 16.30 w sali św. Kazimierza przy kościele św. Rocha w Białymstoku.

ks. pwd. Piotr Boguta
Kapelan hufca
ks. phm. Tomasz Kozłowski
Zespół Wychowania Duchowego 

watch

Harcerscy kapelani oraz absolwenci kursu Alpha wyruszyli z promocją na biwaki i zimowiska podczas ferii, by bezpośrednio wśród harcerzy zachęcić do wzięcia udziału w najbliższej edycji. Odwiedzili już zimowisko w Łapach, Mońkach, promocja kursu miała również miejsce na zimowisku w Sokółce.

Komenda hufca 

Facebook

Warto zajrzeć

1% Podatku - 100% Możliwości

Ehufiec

Kalendarz

Baza harcerska w Borkach

Baza harcerska w Stańczykach

Program Pracy Hufca