III edycja Harcerskiego Kursu Alpha

31.012015

Już po raz trzeci zapraszamy na spotkania Harcerskiego Kursu Alpha.

"W trakcie dziesięciu cotygodniowych spotkań uczestnik może podjąć wyzwanie poznania i zrozumienia tego, co ludzie tak skomplikowali, choć w założeniu miało to być bardzo proste. W połowie kursu jest wyjazd weekendowy poświęcony Duchowi Świętemu. Spotkania pokazują, że chrześcijaństwo to przede wszystkim osobista relacja z Jezusem. Jednocześnie kurs odpowiada na podstawowe pytania dotyczące wiary, modlitwy, umiejętności czytania i zrozumienia prawd Pisma Świętego. Dotyka tematu darów Ducha Świętego oraz Bożego działania w życiu człowieka, a także doświadczenia uzdrowienia w dzisiejszym świecie."

źródło:wikipedia.pl

Czas spędzony na Kursie Alpha to przed wszystkim czas rozmów, rozważań, spotkań, modlitwy, o czym z pewnością mogą powiedzieć już dziesiątki harcerzy trzech organizacji harcerskich, którzy uczestniczyli w dwóch poprzednich edycjach.

W skrócie kurs Alpha to:

A – anyone can come. Każdy może przyjść. Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na temat wiary chrześcijańskiej, adresowany jest do osób od I klasy gimnazjum.

L – learning and laughter. Uczymy się i śmiejemy. Spotkania odbywają się w radosnej atmosferze,  śmiech i humor są ważnym elementem kursu.

P – pasta (wł. makaron). Wspólne posiłki pomagają w stworzeniu miłej atmosfery i dają okazję ludziom do poznawania się i nawiązywania przyjaźni.

H – helping one another. Pomagamy sobie nawzajem, pracujemy w małych grupach

A – ask anything. Można pytać o wszystko. Żadne pytanie nie jest niemądre lub zbyt napastliwe.

III edycja Harcerskiego Kursu Alpha rozpocznie się 26 lutego (czwartek) o godz. 16.30 w sali św. Kazimierza przy kościele św. Rocha w Białymstoku.

ks. pwd. Piotr Boguta
Kapelan hufca
ks. phm. Tomasz Kozłowski
Zespół Wychowania Duchowego

watch

Harcerscy kapelani oraz absolwenci kursu Alpha wyruszyli z promocją na biwaki i zimowiska podczas ferii, by bezpośrednio wśród harcerzy zachęcić do wzięcia udziału w najbliższej edycji. Odwiedzili już zimowisko w Łapach, Mońkach, promocja kursu miała również miejsce na zimowisku w Sokółce.

Komenda hufca