Propozycja programowa na DMB

09.022015

Przed nami najważniejsze harcerskie święto – Dzień Myśli Braterskiej. Już 22 lutego wspomnimy rocznicę urodzin założycieli skautingu – Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Na pewno zastanawiasz się, czym zaskoczyć swoich podopiecznych w tym roku, gdzie szukać inspiracji.

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy propozycję programową. Być może pomyślałeś/aś, że znajdziesz w niej pomysł na obrzędowy kominek, którego jeszcze nie znasz. Nic bardziej mylnego. Musisz wiedzieć na starcie, że nie ma w niej pomysłów na świeczkowiska, ogniska i podobne im formy, które wykorzystujemy (i powtarzamy) co roku. Co więc w niej znajdziesz? Konspekty, pomysły i materiały do wykorzystania przy tworzeniu własnej zbiórki, akcji, zajęć, prezentów. Staraliśmy się, aby były to rzeczy niestandardowe, kreatywne, oryginalne, pomysłowe. Dla ułatwienia i przejrzystości przyporządkowaliśmy materiały do czterech grup wiekowych. Na końcu znajduje się wspólny dla trzech metodyk bank pomysłów.

Druhno/Druhu, zachęcamy Cię do potraktowania broszury, którą masz przed sobą w nieszablonowy sposób – łącz różne pomysły, modyfikuj, zmieniaj, dostosuj pomysł z innej metodyki do swojej grupy, zainspiruj się i wymyśl coś nowego…Życzymy powodzenia! Niech nadchodzący Dzień Myśli Braterskiej na długo zapadnie w pamięci zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów Hufca Białystok.

Wersje papierową można otrzymać w biurze hufca.

Propozycja programowa DMB 2015

Zespół programowy